Australia, Nowa Zelandia

Australia kojarzy się głównie z Operą w Sydney czy też z Ayers Rock – świętą skałą Aborygenów. Jednakże dla Australii charakterystyczne jest przede wszystkim wielkie bogactwo naturalnych skarbów tego kraju oraz jego kulturowa różnorodność. Jest tu w czym wybierać, począwszy od dzikich obszarów australijskiej prowincji i widowiskowej Wielkiej Rafy Koralowej, po kosmopolityczne Sydney i najpiękniejsze być może plaże świata. Bezkresne przestrzenie oraz napięcie między przesiąkniętą aborygeńską mądrością prastarą australijską ziemią a zbudowaną na niej kulturą Nowego Świata, tworzą niezwykły charakter Australii.

Sąsiadka Australii, Nowa Zelandia, słynąca ze swojej wspaniałej natury, daje całą masę możliwości do spędzenia wymarzonych wakacji. To kraj o rzadkiej urodzie, w którym zobaczyć można polodowcowe góry, bystre rzeki, głębokie i czyste jeziora, czynne gejzery oraz gotujące się błota. Znajdują się tu również liczne rezerwaty przyrody, długie, bezludne plaże oraz różnorodne gatunki fauny, jak choćby zamieszkujące tutejsze wybrzeża kiwi.

Osobliwości nie do pominięcia:
1. Park Narodowy Purnululu – dziwaczne okrągławe twory z piaskowca o różnych kształtach i wysokościach tworzą masyw Bungie Bungie na terenie Parku Narodowego Purnululu w północno-zachodniej Australii.
2. Wyspy Whitsundays – leżą poza Wielką Rafą Koralową, stanowią szczyt gór podwodnych. Nazwę zawdzięczają kapitanowi Jamesowi Cookowi, który w 1770 roku przepływał koło nich w okresie Zielonych Świątek (Whitsundays). Na tych niezwykle urokliwych wyspach o przepięknych piaszczystych plażach i pełnych egzotyki podwodnych krajobrazach można spędzić wspaniały urlop.
3. Białe Wydmy, Shelbourne Bay – piasek tworzący ogromne wydmy w Shelbourne Bay na półwyspie Jork w stanie Queensland jest lśniąco biały niczym sól kuchenna czy śnieg. Na wydmy można dotrzeć prywatną drogą i to wyłącznie samochodem z napędem na cztery koła.
4. Zatoka Rekina – na zachodnim wybrzeżu Australii jest położona znajdująca się na liście światowego dziedzictwa UNESCO i bardzo obfita w ryby Zatoka Rekina (Shark Bay). Pomiędzy wystającymi z wody skałami leżą przepiękne plaże.
5. Park Narodowy Kakadu – położony na wschód od Darwin, Park Narodowy Kakadu, złożony państwu australijskiemu w depozycie przez Aborygenów, jest fascynujący. Znajdują się tutaj między innymi malowidła skalne rdzennych mieszkańców, wodospady i ogromne bogactwo gatunków roślinnych i zwierzęcych – między innymi żyją tu krokodyle. W parku tym nakręcono film „Krokodyl Dundee”.
6. Ayers Rock – najsłynniejszym symbolem Australii jest monolit skalny Ayers Rock – majestatyczny kloc z piaskowca o wysokości 348 m n.p.m. Szczególnie piękny jest on o wschodzie słońca i w wieczornej zorzy, gdy w świetle łagodnego słońca lśni głęboką czerwienią.
7. Olga  – 36 przypominających kształtem kopuły czerwonawych skał, zwanych The Olga, a w języku Aborygenów kata tjuta – „wiele głów” – wznosi się na pustyni na zachód od Ayers Rock. Zbudowane są głównie ze skał wulkanicznych, a ich osobliwa forma wytworzyła się w ciągu milionów lat pod wpływem erozji. Najwyższą z kopuł jest góra Mt. Olga o wysokości 546 m n.p.m.
8. Wyspa Kangura – Wyspa Kangura (Kangaroo Island) jest położona na południe od Adelajdy. Tutejsza flora i fauna mogła się bez problemów rozwijać, sprowadzone bowiem do Australii z Europy zwierzęta nigdy nie zdołały dotrzeć na wyspę. Te piękne, niezwykle urozmaicone okolice, w których mieści się niemal 20 rezerwatów i parków narodowych, zamieszkują takie gatunki, jak koala, kangury, wallaby, emu, Iwy morskie, pingwiny i wiele innych.
9. Tasmania – najmniejszy spośród australijskich stanów federalnych i największa wyspa na południu Australii, była niegdyś kolonią karną. Dzisiaj ta dziewicza kraina znajduje coraz większe uznanie jako miejsce do spędzania wakacji dzięki niedostępnym obszarom górskim i gęstym lasom. Obok parków narodowych warto też między innymi zwiedzić dawny obóz karny Port Arthur.
10. Park Narodowy Tongariro – położony na Wyspie Północnej Nowej Zelandii Park Narodowy Tongariro z wysokimi stożkami trzech wulkanów stanowił tło mrocznej krainy Mordor we „Władcy Pierścieni”. Popękana ziemia, z której wydobywa się para i kipiące bajora zdają się na każdym kroku świadczyć o złych mocach Saurona. Trzy tutejsze wulkany – Ruapehu, Ngauruhoe i Tongariro – są jeszcze aktywne, ale można wybrać się na wędrówkę na ich szczyty.
11. Bay of Islands – w malowniczej zatoce Bay of Islands, w północnej części Nowej Zelandii, jest rozrzuconych ponad 150 małych wysepek.
12. Rotora – wokół miasta Rotorua można podziwiać obszary geotermalne, na których jeziora i formacje skalne mienią się niczym kolory na palecie malarza. Również w samym mieście kipią błotne bajorka, a z popękanej ziemi wydobywa  para. Tutaj, po środku tego wulkanicznego płaskowyżu, wciąż żywa jest kultura rdzennych mieszkańców Nowej Zelandii – Maorysów.
13. Pancake Rocks  – te otoczone morzem skały wapienne na Wyspie Południowej Nowej Zelandii wyglądają niczym poukładane w wysokie stosy naleśniki. Wody Morza Tasmana wciskają się tu od spodu przez wąskie pionowe kanały w skałach, tzw. blowholes, i spienione wytryskają górą. Dzięki ciepłym prądom morskim w zaciszu tych skał rosną nawet palmy.
14. Jezioro Matheson – położone na Wyspie Południowej Nowej Zelandii jezioro Matheson jest jednym z najczęściej fotografowanych motywów w tym kraju. Podczas spokojnych i łagodnych dni niezwykłą panoramę tworzą odbijające się w lustrze jeziora najwyższe szczyty Nowej Zelandii – Mount Cook (3755 m n.p.m.) i Mount Tasman (3496 m n.p.m.). Z powodu tego słynnego lustrzanego odbicia jezioro nazywane jest także Mirror-Lake („jezioro lustrzane”).
15. Milford Sound – chyba jedna z największych atrakcji turystycznych Nowej Zelandii. Ten położony w otoczeniu wysokich gór na Wyspie Południowej Nowej Zelandii fiord robi na zwiedzających ogromne wrażenie. Z pokładu statku można zobaczyć spadające z wysokich ścian skalnych wodospady, kroczące na brzegu skał pingwiny i eskortujące łódź delfiny.

O tym, że rejs będzie udany decydują na wstępie trafnie dobrane i dopracowane szczegóły całej wyprawy. Tę ekspertyzę proszę oddać w nasze ręce.

Classic

Rejsy Australia
, Australia, Nowa Zelandia
Rejsy Australia - Azja
, Australia, Nowa Zelandia
Rejsy Australia Północna
, Australia, Nowa Zelandia
Rejsy Australia Południowa
, Australia, Nowa Zelandia
Rejsy Australia, Nowa Zelandia ...
, Australia, Nowa Zelandia
Rejsy Australia, Nowa Zelandia ...
, Australia, Nowa Zelandia
Rejsy Australia, Nowa Zelandia ...
, Australia, Nowa Zelandia
Rejsy Nowa Zelandia
, Australia, Nowa Zelandia

Grand Voyages

Rejsy Australia - Afryka Połu ...
, Australia, Nowa Zelandia
Rejsy Australia - Ameryka Pó ...
, Australia, Nowa Zelandia
Rejsy Australia - Azja
, Australia, Nowa Zelandia
Rejsy Australia - Europa
, Australia, Nowa Zelandia
Cunrad
styczeń
ZAPYTAJ O TEN KIERUNEK
Rejsy Dookoła Australii
, Australia, Nowa Zelandia
Rejsy Nowa Zelandia - Azja
, Australia, Nowa Zelandia

Expeditions

Rejsy Nowa Zelandia
, Australia, Nowa Zelandia
">