Zapraszamy Państwa na organizowany przez nas luksusowy rejs na Grenlandię. Ta największa wyspa świata nie jest oddzielnym krajem, lecz stanowi autonomiczne terytorium Danii i jest zamieszkiwana od 5000 lat. Co jednak ciekawe, mieszkańcy tego rejonu – których jest zaledwie ok. 57 tysięcy – cieszą się dużą autonomią, a ich językiem urzędowym jest nie duński, a grenlandzki. Choć według naukowców 2,5 miliona lat temu wyspa ta była całkowicie zielona, dziś w ponad 80% pokryta jest ona stałą pokrywą lodowcową.

Warto zatem pamiętać, że wyjazd na te tereny kierowany jest przede wszystkim do doświadczonych podróżnych, którym niestraszne są niskie temperatury powietrza i trudne warunki pogodowe. Do wyjazdu należy się odpowiednio przygotować i wyposażyć w ciepłą, nieprzemakalną odzież. Należy również wiedzieć, że pomimo ogromnej powierzchni Grenlandii, na jej terenie nie ma dróg czy torów łączących ze sobą poszczególne miejscowości. W związku z tym podróżowanie wokół tej wyspy statkiem daje najwięcej możliwości odkrycia jej najpiękniejszych miejsc.

Czego można spodziewać się po rejsie na Grenlandię?

Rejs na Grenlandię polecany jest pasażerom, którzy zainteresowani są obserwacją dzikich krajobrazów i niedostępnych dla większości ludzi miejsc w naturalnym, a jednocześnie niezwykle surowym klimacie. Choć powierzchnia wyspy wynosi ponad 2 miliony kilometrów kwadratowych, tylko jej obrzeża są zamieszkałe oraz wolne od lodu i śniegu.

W związku z tym wyłącznie w tych miejscach można spodziewać się niewielkich miast i osad, w których na stałe przebywają ludzie. Zdecydowaną większość osób zamieszkujących Grenlandię stanowią rdzenni mieszkańcy – Inuici. Na tę wyspę płynie się więc, by uciec od cywilizacji oraz zjednać się z zachwycającą przyrodą. Widoki, których Państwo doświadczą podczas rejsu na Grenlandię, zapierają dech w piersiach i zapadają w pamięć do końca życia.

Gwarancja niezapomnianych przeżyć

Wszystkim zainteresowanym oferujemy luksusowy rejs na Grenlandię bogato wyposażonym statkiem wybranej linii oceanicznej. Podróż pomiędzy lodowymi krami, na których wylegują się foki oraz lwy morskie, pozostaje w pamięci turystów na bardzo długo i gwarantuje niesamowite przeżycia. Podczas trwania rejsu pasażerowie mają możliwość skorzystania z bogatej oferty wycieczek fakultatywnych. Mogą Państwo wybrać się w poszukiwania wielorybów, zwiedzić stolicę gór lodowych – Ilulissat oraz udać się na wycieczkę psim zaprzęgiem.

Co więcej – jeśli pogoda i warunki dopiszą – mogą Państwo liczyć na możliwość zobaczenia magicznej zorzy polarnej, która często pojawia się na grenlandzkim niebie i mieni zielono-fioletowymi odcieniami. Oglądanie jej na własne oczy to doświadczenie nie do opisania, które po prostu trzeba przeżyć chociaż raz w życiu. Dzięki temu wszystkiemu podróżni będą mogli jeszcze lepiej poznać piękno nieujarzmionej grenlandzkiej, dziewiczej natury oraz miejscową ludność i kulturę.

Jedyna w swoim rodzaju przygoda i wysoki komfort podróży

Choć warunki pogodowe panujące na Grenlandii są bardzo surowe i wymagające, statki, którymi wypływają w tę podróż nieustraszeni odkrywcy, gwarantują najwyższy poziom komfortu. Wszyscy pasażerowie zakwaterowani są w doskonale wyposażonych, wygodnych i nowoczesnych kabinach, a na pokładzie mają do dyspozycji wiele obiektów rekreacyjnych. Dzięki temu pomimo niskich temperatur będą Państwo mogli liczyć na wspaniały odpoczynek i relaks podczas odkrywania tych niegościnnych, a jednocześnie tak pięknych zakątków świata.

Zapraszamy do korzystania z oferty organizowanych przez nas rejsów na Grenlandię. Wszystkim zainteresowanym tego typu podróżami przypominamy, że zajmujemy się również organizacją rejsów na Spitsbergen, a także wypraw na Alaskę. Miłośnikom ekstremalnych wrażeń oferujemy natomiast podróże na Antarktydę oraz dłuższe rejsy po Oceanie Arktycznym.

O tym, że rejs będzie udany decydują na wstępie trafnie dobrane i dopracowane szczegóły całej wyprawy. Tę ekspertyzę proszę oddać w nasze ręce.

Classic

Grand Voyages

Expeditions

Rejsy Grenlandia
, Rejs na Grenlandię
Silversea Expeditions, Hurtigruten, Seabourn
czerwiec - lipiec
ZAPYTAJ O TEN KIERUNEK
Rejsy Grenlandia - Kanada
, Rejs na Grenlandię
Hirtigruten
sierpień - wrzesień
ZAPYTAJ O TEN KIERUNEK