Grenlandia

Grenlandia – ta największa ponoć wyspa świata jest w 85 procentach pokryta stałą i grubą czapą lodową. Tylko obrzeża tej czapy wolne są od lodu i zamieszkane. Na Grenlandii praktycznie nie ma dróg i linii kolejowych. Na całej wyspie znajduje się jedynie 150 km dróg, a najczęstszą formą transportu jest samolot, łódki oraz psie zaprzęgi.

Mimo nazwy „Greenland” tylko 15% kraju pokrytych jest zielenią. Reszta kraju to jeden wielki zlepek lodu. Warto jednak zauważyć, że krajobraz Grenlandii sprawia niesamowite wrażenie.

Aby zobaczyć Grenlandię z naszych wyobrażeń: granatowe, gładkie jak lustro wody w których pływają góry lodowe trzeba dotrzeć na północ – przynajmniej do Illulisat. Latem w okresie od połowy maja do końca lipca (lipiec to jedyny miesiąc, w którym temperatury wynoszą powyżej 0) słońce w Ilulissat nie zachodzi. A o północy wspaniale barwi czoło lodowca, uformowane w fantazyjne mury, baszty i iglice. Czoło lodowca ma do 80 metrów wysokości…

Park Narodowy Grenlandii jest największym narodowym parkiem na świecie. Co ciekawe zimą na terenie parku przebywa jedynie ok. 30 osób.

W wodach przy Grenlandii żyją rekiny, który żywią się niedźwiedziami polarnymi i mogą dożyć 200 lat.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Classic

Grand Voyages

Expeditions

Rejsy Grenlandia
Rejsy Grenlandia - Kanada