Targ morski

W najbardziej urokliwych portach, stałym elementem krajobrazu jest poranny targ. W samym porcie, na miejskim placu, na łodziach – to zwykle małe miejsce – w kilkanaście minut można obejść całość. Choć nie dostaniemy tam pewnie gumy do żucia Orbit, płatków kukurydzianych Nestle, czy Coca Coli, każde kolorowe stoisko będzie jednak inne, niezwykłe, niepowtarzalne. Świeżo złowione ryby i owoce morza, warzywa i owoce, wonne przyprawy, lokalne specjały i wypieki. Trudno o miejsce, gdzie można spotkać większą różnorodność kulinarnych wspaniałości, świeżych jak nigdzie indziej. Wszystko przyprawione światłem porannego słońca i zapachem morskiego wiatru.

Właśnie targ był naszą inspiracją przy tworzeniu tego działu. Zamieszczamy tutaj to, co najlepsze z porannych połowów – świeże, nietuzinkowe i w dobrych cenach.

Oferta specjalna

Nazwa pliku

Waga

Typ

Pobierz

Zainspiruj mnie

Wyjątkowe, odbiegające od utartych szlaków, inspirujące zakątki świata, do których docierają koneserzy dzikiej przyrody, wielbiciele odmiennych kultur i amatorzy niepowtarzalnej architektury.

Czy wiesz, że...

zorza polarna

W poszukiwaniu zorzy polarnej

Icon 21/02/16
Icon By kaziko
Icon No Comment
należy przekroczyć koło podbiegunowe w okresie od października do marca.…
Więcej
antarctic

ekspedycje mogą być luksusowe

Icon 07/02/16
Icon By kaziko
Icon No Comment
Na wyprawy w dzikie, niedostępne, często dziewicze zakątki świata można…
Więcej
pies z człowiekiem

na rejs można zabrać psa i kota

Icon 25/01/16
Icon By kaziko
Icon No Comment
Istnieje wiele tradycji, które brytyjski Cunard utrzymuje od lat, a…
Więcej