Dlaczego lepiej wybrać statek niż samolot?

Gdyby nie kryzys związany z pandemią koronawirusa, można by śmiało powiedzieć, że branża lotnicza nigdy nie miała lepszego czasu. Konkurencja między poszczególnymi liniami jest ogromna, co przekłada się korzystniejsze ceny dla klientów. Ci doceniają możliwość dostania się na drugi koniec świata w kilkanaście godzin – jednak poza klasą biznes, w większości przypadków komfort podróży pozostawia wiele do życzenia. Ciasne fotele, konieczność spędzenia większości lotu w jednej pozycji i ograniczenia bagażowe sprawiają, że większość pasażerów marzy, by podróż skończyła się jak najszybciej. Nic więc dziwnego, że do łask wracają rejsy statkami. Dlaczego lepiej wybrać statek niż samolot? Przekonajmy się!

Przyjemność podróżowania

Rejs statkiem pozwala uniknąć większości obostrzeń, jakie czekają nas podczas lotu samolotem. Chociaż podróż trwa dłużej, jest zdecydowanie bardziej komfortowa. Podczas gdy samolot traktuje się zazwyczaj jako środek transportu do obranego celu, rejs statkiem jest przygodą i ważnym elementem podróży. Statek staje się naszym domem, w którym mamy do dyspozycji wygodne łóżko i z którego możemy wyjść do restauracji na smaczny (i niepodany na miniaturowym stoliku) obiad czy kolację. Jeśli zdecydujemy się na podróż ogromnym statkiem wycieczkowym, na pokładzie będziemy mogli skorzystać nawet z basenu, kina, czy kręgielni. Rejs po Karaibach w takich warunkach brzmi kusząco, prawda?

Jak za dawnych czasów

Podróżowanie po morzach i oceanach ma w sobie odrobinę magii i przypomina nam dawny świat, w którym zmiana kontynentu nie była możliwa w niecałą dobę. Długie rejsy sprzyjały zawieraniu nowych znajomości, poznawaniu realiów „życia na morzu” i rzeczywiście pozwalały odczuć to, jak bardzo oddalamy się od domu. W tej kwestii niewiele się zmieniło. Wiele osób woli podróż statkiem ze względów sentymentalnych. Rejs pozwala im całkowicie zmienić otoczenie, zwolnić i … odpocząć.

Nie każdy lubi latać!

Chociaż latanie stało się niezwykle popularne, wciąż wiele osób nie przepada za wrażeniami związanymi z odrywaniem się od ziemi. Nagłaśniane przez media katastrofy lotnicze pobudzają wyobraźnię, gdy na niebie pojawią się ciemne chmury, a części osób doskwiera choroba lokomocyjna i brak możliwości skorzystania z toalety w przypadku turbulencji. Statek daje poczucie bezpieczeństwa i stabilności. Własne łóżko i toaleta okazują nie nieocenione, gdy poczujemy się gorzej i mamy ochotę przebywać w ciszy i samotności.