Luxury Collection

Hapag Lloyd

, Hapag Lloyd

Statki linii Hapag Lloyd

Europa

Europa

Rok budowy: 1999

Europa 2

Europa 2

Rok budowy: 2013

Statek jest ostatnim środkiem transportu, który przywraca słowu „podróż” jego dawne znaczenie i przypomina o obietnicy ukrytej w tym słowie.

www.hl-cruises.com

Odkrywanie piękna nieznanych brzegów z morza jest ciągle najbardziej zdumiewającą i niezwykłą podróżą. Warto zachować to piękno jeszcze przez długie lata, bo kiedy podróżujemy, stajemy się przecież jakoś odpowiedzialni za miejsca, które odkrywamy.

Cztery statki Hapag Lloyd, z których każdy ma własny, niepowtarzalny charakter i wystrój, pływają w setki miejsc na całym świecie, oferują różnorodne programy na pokładzie i na lądzie. Można wybrać się na krótką wycieczkę, żeby tylko zmoczyć w morzu stopy, można też wyruszyć w długą podróż dla prawdziwych smakoszy. Właśnie ta elastyczność i ogromna różnorodność rejsów wyróżniają Hapag Lloyd. Firma dopasuje swoją ofertę do Państwa indywidualnych wymagań i życzeń.

W poczuciu odpowiedzialności za magię miejsc, które Państwo odwiedzicie, Hapag Lloyd przywiązuje ogromną wagę do ochrony środowiska i zachowuje najwyższe standardy ekologiczne.

Zapraszamy na pokład

EUROPA – według najnowszego „Berlitz Cruise Guide”, najbardziej opiniotwórczego przewodnika po rejsach, statkowi Europa po raz kolejny jako jedynemu statkowi wycieczkowemu na świecie przyznano standard 5 stars plus na rok 2013. Organizuje wyjątkowe rejsy dla Klientów o wysokich wymaganiach. Indywidualna obsługa, i ekskluzywne programy, doskonała kuchnia i elegancki wystrój wnętrz.

EUROPA 2 – najnowszy statek we flocie Hapag Lloyd, w pierwszą podróż wyrusza w maju 2013 r.

Podróże tematyczne: muzyka, sztuka, nowe pasje

Podczas podróży można pograć w golfa na pokładzie statku.

Można delektować się wyjątkowymi przyjemnościami kuchni, uczyć się od najlepszych szefów kuchni i obserwować, jak pracują.

Hapag Lloyd oferuje szeroki repertuar muzyczny: od klasyki do największych przebojów pop; renomowani artyści koncertują zarówno na pokładzie, jak i na specjalnie organizowanych scenach na lądzie. Hapag Lloyd organizuje rejsy dookoła świata statkiem Europa lub Columbus 2.

Wyprawy dwujęzyczne (International Cruises)

Wszystkie wymienione tu wyprawy są prowadzone w dwóch językach: po angielsku i po niemiecku, w ten sposób niemiecka firma Hapag Lloyd goszcząca głównie niemieckich Pasażerów chce zagwarantować anglojęzycznym Gościom poczucie pewności i komfortu już od momentu wejścia na pokład. Cała dokumentacja dotycząca rejsu także jest po angielsku. Co więcej, wszystkie programy dnia, menu, ogłoszenia i wykłady oraz alarm próbny (szkolenie w zakresie bezpieczeństwa), a także szkolenie  i sesja zapoznawcza z łodzią wyprawową typu ZODIAC, będą również prowadzone w języku angielskim.

Oferujemy wycieczki na ląd po angielsku także na indywidualne zamówienia w portach postoju statku, jeśli jest to tylko możliwe. Średnio trzy miesiące przed rozpoczęciem rejsu Klienci otrzymują informacje o jednej wycieczce na ląd w każdym porcie, która będzie prowadzona w języku angielskim.

Wszystkie pozostałe rejsy także mogą się być prowadzone w języku angielskim, jeśli co najmniej 15 anglojęzycznych Klientów dokona rezerwacji na dany rejs.

 • zakwaterowanie: kabina wybranej kategorii
 • świeże owoce oraz szampan w kabinie w dniu przyjazdu
 • posiłki: koktajl powitalny, śniadanie, późno poranny bulion, lunch i kolacja, popołudniowa kawa i herbata z ciasteczkami, gorące wafle i przekąski o północy; dostępne również indywidualne menu
 • świeże soki owocowe i warzywne w porze śniadania
 • każdego dnia zróżnicowany program rozrywkowy oraz codzienne zajęcia na pokładzie, interesujące kursy, konwersacje, wykłady naukowe, filmy, seminaria, program wieczorny itp.
 • Adventure Zodiac trips (uzależnione od trasy oraz warunków pogodowych); wszystkie zejścia na ląd oraz wycieczki na Zodiakach czy Tenderach (potencjalne opłaty administracyjne lub lokalne przewodnickie nie są zawarte w cenie)
 • w każdym apartamencie telewizja zintegrowana z programami muzycznymi (współczesne oraz klasyczne video oraz  słuchowiska), informacyjnymi, mapą pogody, raportami, wywiadami, raportami podróżniczymi, ostatnimi bieżącymi informacjami podróżniczymi; e-mail, internet (podlegające zmianom) itp.
 • w apartamencie mini bar z soft drinkami i piwem
 • woda butelkowana podczas wycieczek fakultatywnych
 • korzystanie z udogodnień i wyposażenia na statku (zależnie od dostępności): audytorium z ekranem filmowym oraz wykładami geograficznymi, biblioteka z ponad 1000 książek, gry pokładowe, prasowalnia, program rozrywkowy, sauna, fitness, symulator gry w golfa, tenis stołowy, warsztat artystyczny, laptopy, sprzęt do snorkelingu, rowery itp.
  Korzystanie z internetu oraz serwisu w Ocean Spa, fotografów i usług video, producentów oraz towarów w butikach podlegają zmianom.
 • w zależności od kierunku (zejścia na ląd Zodiakami), do wypożyczenia wodoodporne ciepłe parki (ciepłe kurtki)
 • kompletne materiały, dotyczące rejsu na statku Europa, zawierają szczegółowe opisy krajów, torbę na ramię, torbę na dokumenty, przywieszki na bagaże, przewodnik, mapy oraz osobistą papeterię
 • niemiecki statek, rejs i kierownictwo ekspedycji oraz załoga (język komunikacyjny: niemiecki i angielski) – concierge, hostessy, sprzedawcy, biuro wycieczek, przewodnicy itp.
 • opłaty portowe
 • ubezpieczenie kosztów anulacji
 • ubezpieczenie od upadłości
 • udział w opłatach paliwowych statku (Europa 2)
 • napiwki dla załogi (indywidualne podziękowanie leży w gestii dyskrecji Gości)
 • transfery z/do Hamburga dla rejsów rozpoczynających się i kończących w Kilonii

Zniżki:
5% na drugi rejs kombinowany
5% na rejs rezerwowany na ok. 7 miesięcy wcześniej
3% na kolejny rejs rezerwowany na statku

 • dojazd/przeloty do portu rozpoczęcia i z portu zakończenia rejsu (jeśli program ich nie obejmuje)
 • transfery: lotnisko – port, lotnisko – hotel, port – lotnisko itp. (jeśli program ich nie obejmuje)
 • dodatkowe noclegi przed rejsem lub po rejsie (jeśli program ich nie obejmuje) – pakiety przed rejsem lub po rejsie zawarte w cenie prowadzone są w języku niemieckim
 • napoje alkoholowe, bezalkoholowe (jeśli nie są zawarte w cenie)
 • koszt wycieczek fakultatywnych
 • wydatki natury osobistej: pralnia, fotograf, internet, telefon poza statek, pomoc medyczna, fryzjer, salon piękności
 • koszt wymaganych wiz
 • obowiązkowe ubezpieczenie turystyczne: min. KL-20.000 eur, NNW-20.000 eur – składka 0,85 eur/os./dzień
  (możliwe wyższe sumy ubezpieczenia do KL-250.000 eur)
 • obowiązkowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 lub 13 PLN/os. (na podstawie art. 10f ust. 3 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych Dz.U. z 2016 r. poz. 187 i 1334)

Dzieci:
bezpłatnie – dzieci do 11 lat dzielące kabinę z 2 pełnopłatnymi dorosłymi osobami (na dodatkowym łóżku)
50 €/noc – dzieci pomiędzy 12-15 lat dzielące kabinę z 2 pełnopłatnymi osobami dorosłymi.
Jeśli dziecko dzieli kabinę tylko z jedną osobą pełnopłatną, drugi z wymienionych płaci cenę rejsu danej kategorii jako kabinę 1-os. w zależności od dostępności. Zakwaterowanie będzie realizowane na dodatkowym łóżku w tym samym apartamencie.
90% zniżki – dzieci poniżej 3 lat,
25% zniżki – dzieci od 3 lat do 11 lat od ceny zarezerwowanych świadczeń.
na zapytanie – zakwaterowanie w hotelu.
Podczas rejsów rodzinnych, proponuje się specjalne wycieczki dziecięce (bez rodziców) oraz rodzinne wycieczki (z rodzicami). Serwis ten nie jest zawarty w cenie rejsu. Ochrona dzieci oraz program dziecięcy dostępna jest dla dzieci w wieku 4 lat lub więcej oraz jeśli na statku znajduje się przynajmniej 4 dzieci.