Sztuka podróżowania – rejsy oceaniczne

Rejsy oceaniczne to doskonała i coraz popularniejsza forma wypoczynku. Podróż statkiem wycieczkowym obfituje w wiele atrakcji i jest niezwykle wygodna. Głównym atutem jest to, że naszym hotelem staje się statek wycieczkowy, dlatego możemy zwiedzić nieograniczoną ilość miejsc. Statek płynie nocą, a w trakcie dnia odbywa się zwiedzanie. Na samym statku można korzystać z wielu atrakcji: restauracji, teatru czy basenu. Jakie są najpopularniejsze kierunki rejsów i co przygotować przed podróżą?

Rejsy oceaniczne – najpopularniejsze kierunki

Rejsy statkami wycieczkowymi dostępne są w wielu kierunkach, a statki pływają zarówno po morzach, jak i oceanach. Jest to doskonały pomysł na zapoznanie się z naturą oraz architekturą wielu regionów. Największym powodzeniem, szczególnie w okresie zimowym, cieszą się Karaiby. Jest to kierunek bardzo chętnie wybierany na podróże poślubne. W sezonie wiosenno-letnim warte uwagi są rejsy wokół Europy i w regionie Morza Śródziemnego. Niesłabnącym powodzeniem cieszą się również Fiordy Norweskie, ale także kierunki bardziej egzotyczne, jak Azja, Afryka czy Ameryka Południowa.

Co zabrać ze sobą na rejs oceaniczny?

Gdy wybieramy się na rejs po raz pierwszy, na pewno zastanawiamy się co zabrać ze sobą. Podstawą prawidłowego pakowania jest oczywiście odpowiednia walizka, torba lub plecak. Jeśli dysponujemy odpowiednio pojemną, możemy zabrać się do robienia listy niezbędnych rzeczy. Najważniejsze są oczywiście dokumenty, które umożliwią przekraczanie granic oraz polisa ubezpieczeniowa (jeśli nie wybraliśmy ubezpieczenia grupowego). Warto również zaopatrzyć się w kartę ubezpieczenia EKUZ. Nie zapomnijmy o zapakowaniu lekarstw, tych stale zażywanych i podstawowych przeciwbólowych. Pamiętajmy o okularach przeciwsłonecznych, kremach z filtrem, odzieży dostosowanej do pory roku i warunków pogodowych.