Czego można się spodziewać podczas rejsu po Oceanie Arktycznym?

Rejsy morskie są objazdowymi wycieczkami dla ludzi, którzy pragną zobaczyć świat w komfortowych warunkach. Taki sposób podróżowania jest bardzo modnym sposobem na poznawanie świata. Ocean Arktyczny jest miejscem, które może dostarczyć niesamowitych wrażeń. Połączenie surowego klimatu i rejsu w standardzie all incusive zadowoli nawet najbardziej wymagającego podróżnika. Arktyka jest miejscem wyjątkowym i dzikim, które przez większą część roku jest niedostępne dla turystów. Sezon turystyczny trwa jedynie od czerwca do sierpnia. Mimo swojej surowości kraina ta z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. 

Arktyka miejscem występowania niesamowitej fauny i flory

Arktyczny klimat jest niezwykle surowy. W czasie lata temperatury oscylują w okolicy 5 °C. Mimo że lądy Arktyki nie są pokryte lasami, a ląd jest głęboko przemarznięty, kraina ta jest miejscem występowania wielu gatunków zwierząt i roślin. Okres wegetacji trwa od czerwca do sierpnia. W Arktyce żyją białe niedźwiedzie, wieloryby, foki, renifery, lisy polarne, lemingi. Przy odrobinie szczęścia można zobaczyć te piękne zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Podczas rejsu przez Arktykę istnieje również możliwość oglądania wielu gatunków ptaków. Rośliny, które porastają te tereny, są karłowate i mają krótki okres wegetacji. Na obszarach pokrytych lodem przez cały rok, dochodzi do masowego wystąpienia glonów. Zjawisko to nosi nazwę zakwitu lodu.

Magiczna kraina pokryta lodem

Płynąc wodami Arktyki, mija się niezwykle ciekawie ukształtowane formacje lodu. Na lądzie można podziwiać gejzery, klify, fiordy, ogromne połacie lodu i śniegu oraz góry lodowe. Czasami nadarza się szansa zobaczenia, jak od lodowca odrywają się fragmenty lodu i wpadają do wód oceanu. Przez Ocean Arktyczny prowadzą dwa szlaki żeglugowe. Jeden między wyspami kanadyjskiego Archipelagu Arktycznego, drugi wzdłuż wybrzeży Rosji. Trasy, którymi pływają statki, są dostępne dzięki użyciu lodołamaczy. Bez nich przepłynięcie po skutym lodem oceanie byłoby niemożliwe. Mimo tych niesprzyjających warunków lądy Arktyki zamieszkują ludzie: Innuici, Lapończycy oraz Eskimosi. Na wyjątkowych podróżników czeka również lodołamacz atomowy, który zabiera w komfortową podróż na sam Biegun Północny.