Zapraszamy Państwa na organizowany przez nas luksusowy rejs na Antarktydę. Podróż na najzimniejszy kontynent na Ziemi polecana jest przede wszystkim pasażerom szukającym wyciszenia w otoczeniu zimnego i surowego klimatu. Coś, co jeszcze kilka lat temu dostępne było wyłącznie dla naukowców i badaczy tych ziem, obecnie możliwe jest także dla turystów. Najbardziej niegościnne tereny naszej planety można odwiedzić na pokładzie ekskluzywnego statku najlepszych linii oceanicznych.

Co czeka turystów na Antarktydzie?

Antarktyda to kontynent o powierzchni 14 mln km2, co sprawia, że jest większy od Europy i prawie dwa razy większy od Australii. Jako jedyny na całej kuli ziemskiej jest niezamieszkały. To jedyny ląd na świecie, na którego powierzchni nie ma żadnego państwa i który do żadnego państwa nie należy.
Każdy turysta, która zdecyduje się na rejs ekspedycyjny na Antarktydę, musi pamiętać o kilku bardzo ważnych zasadach. Sezon turystyczny trwa tam zaledwie kilka miesięcy, bo od grudnia do marca. Tylko w tych terminach organizowane są rejsy. Na kontynencie nie ma żadnych portów, więc nie ma możliwości zacumowania w nich statku. W przypadku chęci podróży na stały ląd odbywa się to wyłącznie w towarzystwie doświadczonych przewodników i za pomocą niewielkich łodzi motorowych. Na miejscu trzeba przestrzegać ścisłych zasad i przemieszczać się tylko w towarzystwie przewodnika oraz wskazanymi przez niego szlakami i ścieżkami. O pozostałych zasadach i przepisach turyści są informowani bezpośrednio przed rozpoczęciem wyprawy na ląd.

Fauna Antarktydy

Biorąc pod uwagę, że Antarktyda to królestwo pingwinów, właśnie takich zwierząt należy spodziewać się tam najwięcej. Najpopularniejsze gatunki tych nielatających ptaków to pingwiny królewskie, cesarskie, białobrewe, złotoczube, grubodzioby, grzebieniaste i Adeli. Turyści uwielbiają fotografować całe rodziny pingwinów, przechadzające się po oblodzonych lądach Antarktydy. Inne zwierzęta, które można ujrzeć podczas trwania rejsu to: foki, słonie morskie, wieloryby, walenie, delfiny, a także różnorodne ptaki morskie, a wśród nich albatrosy i petrele.
Rejs na Antarktydę to spełnienie marzeń dla wielu turystów. Podróż w towarzystwie skąpanych w słońcu lodowców to z całą pewnością niezapomniana przygoda, którą trudno streścić słowami. To po prostu trzeba przeżyć! Zapraszamy do kontaktu oraz skorzystania z naszej oferty.

O tym, że rejs będzie udany decydują na wstępie trafnie dobrane i dopracowane szczegóły całej wyprawy. Tę ekspertyzę proszę oddać w nasze ręce.

Classic

Rejsy Antarktyda
, Rejs na Antarktydę

Grand Voyages

Rejsy Ameryka Południowa, Ant ...
, Rejs na Antarktydę

Expeditions

Rejsy Antarktyda
, Rejs na Antarktydę