Ocean Spokojny (Pacyfik)

Ocean Spokojny znajduje się pomiędzy Azją, Ameryką Północną i Ameryką Południową, Antarktydą i Australią. Jest największym, najgłębszym i najstarszym na świecie zbiornikiem wodnym. Zajmuje on 1/3 powierzchni całej Ziemi. Innymi nazwami tego ogromnego zbiornika wodnego są Pacyfik i Ocean Wielki.

Nazwa (hiszp. pacífico – spokojny) została nadana przez żeglarza portugalskiego w służbie hiszpańskiej Ferdynanda Magellana. Przez większość jego wyprawy ocean ten faktycznie pozostawał spokojny. Jednakże pacyficzne wyspy nękane są przez liczne huragany i tajfuny, a otaczające lądy naszpikowane są wulkanami. Często spotykane są trzęsienia ziemi, a te podwodne powodują wielkie fale zwane tsunami. Dlatego nawracające trzęsienia ziemi i wybuchy wulkanów odbywają się w krajach, gdzie fala Pacyfiku przechodzi, w Japonii, Chile, Filipinach i Indonezji. Ponadto, wyspy Hawaje powstały z aktywności wulkanicznej na Oceanie Spokojnym.

Na jego wodach znajduje się około 25 000 wysp! Ich ogół na Oceanie Spokojnym nosi nazwę Oceanii. Oceanię tworzą porozrzucane rajskie wyspy na południu Pacyfiku. Liczba niewiarygodnie pięknych plaż z pewnością robi niemałe wrażenie. Wyspy są idealne do nurkowania – wody je otaczające, są jedyne w swoim rodzaju! Posiadają przepiękną rafę koralową i zjawiskowe życie podwodne, które można podziwiać zaledwie kilka metrów od brzegu.Ważniejsze wyspy i ich archipelagi:  Aleuty, Wyspy Japońskie, Tajwan, Filipiny, Archipelag Malajski, Nowa Gwinea, Mikronezja, Polinezja, Melanezja, Tasmania, Nowa Zelandia, Wyspy Marshalla, Fidżi, Tonga, Tuvalu, Vanuatu, Hawaje, Tahiti, Wyspy Galapagos. Największą wyspą na Pacyfiku jest Nowa Gwinea.

W międzyzwrotnikowej części Pacyfiku można znaleźć atole oraz bariery lub wyspy koralowe. Największa formację tego typu tworzy Wielka Rafa Koralowa, umiejscowiona u północno-wschodnich wybrzeży Australii. Jest ona wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO jako park morski.
Obszar tego oceanu zasiedlają uchatki, albatrosy, orki, walenie, morsy, foki oraz wydry morskie.

Pacyfik jest pełen skrajności. Największe stworzenie na świecie płetwal błękitny można znaleźć właśnie tutaj. Plankton, znajdujący się wśród najmniejszych mikroorganizmów w całym świecie, również znajduje się w wodach Pacyfiku.

Szczególne miejsca Południowego Pacyfiku:
1.
Republika Palau – Rock island. Na mieniących się błękitem wodach południowego Pacyfiku jest rozrzuconych niemal 200 wysp tworzących należący do Palau archipelag. Z powodu unikatowej roślinności, a także tworzących się pod podmywanymi miękkimi skałami wapiennych grot zamieszkiwanych przez tropikalne gatunki ryb, Rock Islands nazywane są pływającymi ogrodami. Na tych trudnych do przebycia wyspach zamieszkują ogromne żółwie wodne.
2. Mikronezja – piękne plaże nad południowym Pacyfikiem i niezwykle hojna natura – oto co wyróżnia ponad 2000 tropikalnych wysp i atoli Mikronezji rozrzuconych na Oceanie Spokojnym i tworzących różne niezależne państwa. Wiele z tych wysp to szczyty podwodnych gór lub krawędzie wystających ponad powierzchnię wody zatopionych wulkanów.
3. Guam – wysunięta najdalej na południe i jednocześnie największa z wysp w archipelagu Marianów – to raj dla amatorów snorkelingu i nurkowania. Wyspa jest położona pośrodku płaskowyżu koralowego. Wyspa przez długi czas była amerykańską bazą marynarki wojennej. Świadectwem historii jest duża liczba zatopionych statków wojennych, które wzbudzają zachwyt nurków podobnie jak liczne groty podwodne.
4. Polinezja – jest pertą południowego Pacyfiku. Położone na Oceanie Spokojnym niewielkie, rajskie wysepki z białymi piaszczystymi plażami otoczonymi palmami, z bogactwem lśniących nocą na niebie gwiazd, turkusowymi, zacisznymi lagunami, pradawnymi kulturami i upajającym wręcz, niezwykle kolorowym światem podwodnym zachwycą każdego, kto szuka tutaj odpoczynku od europejskiego zgiełku.
5. Wyspy Fidżi – charakterystyczny dla południowo-wschodniej części wysp Fidżi jest tropikalny las deszczowy, w którym rosną orchidee, paprocie i bambusy. Natomiast w części północno-zachodniej jest bardziej sucho i dominuje sawanna. Wybrzeża porastają bujne lasy namorzynowe. Niezmiernie bujna roślinność na wyspach pochodzenia wulkanicznego zachowała swój pierwotny charakter, tak jak tutejsi mieszkańcy.
6. Wyspy Towarzystwa – Południowy Pacyfik ożna znaleźć na Wyspach Towarzystwa w Polinezji Francuskiej. Tahiti, Moorea, Bora-Bora, Huahine, Tahaa – te zielone klejnoty pośrodku Oceanu Spokojnego od lat wychodzą naprzeciw tęskniącym za rajem Europejczykom. Kto zostanie powitany na lotnisku wieńcem kwiatów tiarę, ten na zawsze zachowa to wrażenie w pamięci.
7. Wyspy Tuamotu – wraz z Wyspami Towarzystwa, Markizami, Wyspami Gambiera i Wyspami Tubuai Wyspy Tuamotu tworzą należący do Polinezji Francuskiej błyszczący łańcuch pereł na Pacyfiku. W przeciwieństwie jednak do pozostałych wysp wulkanicznych Tuamotu to płaskie atole koralowe, rzadko przekraczające wysokość 50 m.
8. Melanezja – położona na południowym Pacyfiku Melanezja to region pełen kontrastów. Wraz z przybyszami ze wszystkich stron świata na wyspę przybyła także ich kultura, która szybko zmieszała się z kulturą rdzennych mieszkańców. Dzięki temu każdy z archipelagów tworzących Melanezję wyróżnia się czymś charakterystycznym. Na położonych na uboczu wyspach oraz w gęstej dżungli zachowały się ciekawe, pielęgnowane od stuleci zwyczaje.

O tym, że rejs będzie udany decydują na wstępie trafnie dobrane i dopracowane szczegóły całej wyprawy. Tę ekspertyzę proszę oddać w nasze ręce.

Classic

Rejsy Australia
, Ocean Spokojny (Pacyfik)
Rejsy Hawaje
, Ocean Spokojny (Pacyfik)
Rejsy Hawaje, Polinezja
, Ocean Spokojny (Pacyfik)
Rejsy Indonezja
, Ocean Spokojny (Pacyfik)
Rejsy Melanezja (Fidżi, Vanua ...
, Ocean Spokojny (Pacyfik)
Rejsy Nowa Zelandia
, Ocean Spokojny (Pacyfik)
Rejsy Papua Nowa Gwinea
, Ocean Spokojny (Pacyfik)
Rejsy Polinezja
, Ocean Spokojny (Pacyfik)
Rejsy Południowy Pacyfik
, Ocean Spokojny (Pacyfik)

Grand Voyages

Rejsy Australia - Stany Zjedno ...
, Ocean Spokojny (Pacyfik)
Rejsy Hawaje, Południowy Pacy ...
, Ocean Spokojny (Pacyfik)
Rejsy Hawaje, Tahiti
, Ocean Spokojny (Pacyfik)
Rejsy Pacyfik, Azja (z USA)
, Ocean Spokojny (Pacyfik)
Rejsy Południowy Pacyfik, Now ...
, Ocean Spokojny (Pacyfik)

Expeditions

Ocean Spokojny
, Ocean Spokojny (Pacyfik)
Rejs do Papui Nowej Gwinei
, Ocean Spokojny (Pacyfik)
Rejsy Nowa Zelandia
, Ocean Spokojny (Pacyfik)
Rejsy Polinezja
, Ocean Spokojny (Pacyfik)
Rejsy Południowy Pacyfik
, Ocean Spokojny (Pacyfik)
Rejsy Transpacyfiki
, Ocean Spokojny (Pacyfik)