Z ilu wysp składają się Seszele i które z nich są najpopularniejsze?

Seszele to archipelag 115 wysp położonych na Oceanie Indyjskim, na północny wschód od Madagaskaru. Miejsce to jest znane z przepięknych plaż, bujnej roślinności oraz różnorodnej fauny i flory. Ze swoim idyllicznym klimatem, krystalicznie czystą wodą i plażami z białym piaskiem, Seszele są idealnym kierunkiem na rajskie wakacje. Jednakże wiele osób nie wie, że kraj ten składa się z wielu małych wysepek, z których każda ma swój unikalny charakter i urok.

Odkrywanie Wysp Seszelskich

Seszele składają się z dwóch głównych grup wysp: Wysp Wewnętrznych i Wysp Zewnętrznych. Wyspy Wewnętrzne to 41 wysp zbudowanych w przeważającej części ze skał granitowych, natomiast Wyspy Zewnętrzne stanowią 74 wyspy koralowe. Na Wyspach Wewnętrznych znajdują się jedne z najpopularniejszych miejsc turystycznych na Seszelach, takie jak Mahe, Praslin i La Digue.

Miejsce to oferuje szeroki zakres aktywności i wyjątkowych atrakcji dla odwiedzających – od snorkelingu, nurkowania oraz wielu innych sportów wodnych, przez wycieczki w głąb wysp w poszukiwaniu wyjątkowej miejscowej flory i fauny, po wylegiwanie się na białej, piaszczystej plaży i wsłuchiwanie się w kojący szum fal.

Najpopularniejsze wyspy Seszeli

Jak wspomnieliśmy, najbardziej popularne miejsca na Seszelach zlokalizowane są w obrębie Wysp Wewnętrznych. Mahe ze stolicą Victoria jest największą wyspą na Seszelach i stanowi dom dla wielu z ich najpopularniejszych atrakcji, takich jak plaża Beau Vallon, plaża Anse Soleil oraz targ Victoria. Praslin to kolejne popularne miejsce na Seszelach, znane z bujnej roślinności i pięknych plaż, takich jak Anse Lazio i Anse Georgette. La Digue to z kolei mała, lecz równie często odwiedzana wyspa położona pomiędzy Mahe i Praslin, która znana jest z oszałamiających plaż, takich jak Anse Source d’Argent i Grand Anse.

Rejs na Seszele to jeden z najlepszych sposobów na zwiedzanie tego pięknego archipelagu. W ten sposób połączysz rajskie wakacje i odpoczynek na luksusowym statku wycieczkowym z aktywnym zwiedzaniem wielu miejsc każdego dnia oraz poznawaniem wyjątkowej kultury tego wyspiarskiego państwa. Rejsy obejmują bowiem zazwyczaj liczne przystanki, zarówno w tych najbardziej popularnych, jak i bardziej ukrytych oraz mniej znanych miejscach.