Ameryka Północna

Ameryka Północna to jednak nie tylko niezrównane piękno przyrody, parki narodowe, góry, jeziora oraz nowoczesne miasta. To również bogactwo narodowości, kultur i współistniejących światopoglądów. To kontynent Indian, których przodkowie przybyli tu z Azji 25 tysięcy lat temu. To miejsce narodzin społeczeństw – amerykańskiego i kanadyjskiego, których rozwój zapoczątkowało przybycie przed pięciuset laty pierwszych Europejczyków, a następnie mieszkańców z wszystkich zakątków świata. To zadziwiająca mieszanka ludzi, która tworzy kontynent zwany Ameryką Północną.
Ameryka, brzmi bardzo wzniośle i emanuje wielkością. Bardzo znany kraj, potęga gospodarcza i ekonomiczna, marzenie milionów. Upragniony raj, oczekiwany i często niespełniony.

Bermudy – niepodobne do niczego innego na świecie. Różowe plaże, pastelowe domy, biznesmeni w bermudach i krawatach, poczucie wolności. To wyspa z kilkuwieczną historią i kulturą ukrytą w muzeach, fortach i historycznych budynkach, no i oczywiście brytyjskiej tradycji popołudniowej herbatki i krykieta wkomponowanych w tropikalną scenerię.

Kanada to nie tylko syrop klonowy i wodospad Niagara, ale dużo więcej. To ojczyzna hokeja i Ani z Zielonego Wzgórza, to bardzo różnorodny kraj: dzikie pustkowia i lasy, szczyty Gór Skalistych i bezkresne pola uprawne prerii, dżungla i pustynia, ogromne metropolie i maleńkie wioski. W Kanadzie warto zobaczyć wszystko, ale jeśli ktoś ma ochotę przejechać się psim zaprzęgiem, złowić największego dorsza na świecie lub podejrzeć zabawy wielkich jak góra wielorybów – znajdzie ku temu okazję, bo ten bogaty kraj chętnie gości turystów.

Stany Zjednoczone to kraj tak duży, że ma sześć stref czasowych – co wskazuje na wiele regionalnych i geograficznych różnic. To cały świat w jednym kraju. Stany Zjednoczone są jednym z największych mocarstw na świecie. Powierzchnia kraju wynosi niemal 10 mln km2 , trudno się zatem dziwić, że mają wiele miejsca dla ludzi z różnych zakątków globu i ze wszystkich kultur. USA jest prawdziwą mozaiką kultur, tożsamości i zwyczajów.
Wszystko co zapiera dech w piersiach ma się tu w zasięgu ręki: niekończące się lodowce Alaski na dalekiej północy, rozpadliny Wielkiego Kanionu na upalnym południowym zachodzie, imponujące krajobrazy Gór Skalistych, tropikalne grzęzawiska nad Zatoką Meksykańską, gęste lasy Appalachów i ciągnące się kilometrami plaże. Wspaniałe miasta takie jak Boston, Waszyngton, Nowy Jork czy San Francisco, to centra kultury i sztuki, pamiętające dramatyczne, przełomowe wydarzenia z amerykańskiej historii. Trzeba też wspomnieć o rozrywce, a warto tu wymienić bajkowy świat Hollywood i Orlando, kasyna Las Vegas i Atlantic City.

Alaska ten największy i zarazem najmniej zaludniony stan USA ma wiele do zaoferowania dla turystów. Naturalne atrakcje Alaski zachwycają swym urokiem. To miejsce prawie nietknięte przez człowieka i cywilizację. Głównym elementem krajobrazu są dziewicze góry i przepiękne lodowce, zachwycające swą potęgą, to naturalne środowisko niedźwiedzi, orłów a także wielorybów.
Obcokrajowcom Alaska znana jest za sprawą niespotykanych okoliczności przyrody i trudnych warunków życia. Co jednym wydaje się trudne do zaakceptowania – innych kusi i intryguje. Doświadczenie zjawiska białej nocy jest dla wielu zupełną nowością, podobnie jak możliwość obserwowania niedźwiedzi w ich naturalnym środowisku. Turyści przybywają do Alaski, by móc podziwiać krajobrazy, ujrzeć na własne oczy czynne wulkany, lodowce i polodowcowe jeziora, a także podążać szlakami tych, których dopadła „gorączka złota” nad rzeką Klondike.

Hawaje. Każde miejsce na świecie jest w jakiś sposób wyjątkowe a Hawaje to najpiękniejszy archipelag wysp Oceanu Spokojnego, położony na przysłowiowym końcu świata – 4 tysiące kilometrów od wybrzeży Kalifornii. Bajeczna kraina kolorowych kwiatów, zawsze zielonych wzgórz i pięknych, piaszczystych plaż. Wulkaniczny charakter regionu nadaje temu miejscu wrażenie wyjątkowości i triumfalnej dominacji słońca i radości życia. Wyspy są prawdziwym rajem dla turystów, bowiem przez okrągły rok przeciętna temperatura powietrza wynosi tutaj ok. 23-27° C.

Ameryka Północna to prawdziwe eldorado dla podróżników…

O tym, że rejs będzie udany decydują na wstępie trafnie dobrane i dopracowane szczegóły całej wyprawy. Tę ekspertyzę proszę oddać w nasze ręce.

Classic

Alaska (rejs + wycieczka)
Rejsy Alaska
Rejsy Bermudy
Rejsy Hawaje
Rejsy Kanada
Rejsy Kanada, Nowa Anglia
Rejsy Kanada, Nowa Anglia (rej ...
Rejsy Meksyk
Rejsy Riwiera Meksykańska
Rejsy Wschodnie Stany Zjednocz ...
Rejsy Wybrzeże kalifornijskie ...
Rejsy Wybrzeże kalifornijskie ...
Rejsy Zachodnie Stany Zjednocz ...

Grand Voyages

Rejsy Alaska - Daleki Wschód
Rejsy Ameryka Północna
Rejsy Ameryka Północna - Ame ...
Rejsy Ameryka Północna - Ame ...
Rejsy Ameryka Północna - Aus ...

Expeditions

Rejsy Przejscie Północno-Wsc ...
Rejsy Przejście Północno-Za ...