Ameryka Północna to jednak nie tylko niezrównane piękno przyrody, parki narodowe, góry, jeziora oraz nowoczesne miasta. To również bogactwo narodowości, kultur i współistniejących światopoglądów. To kontynent Indian, których przodkowie przybyli tu z Azji 25 tysięcy lat temu. To miejsce narodzin społeczeństw – amerykańskiego i kanadyjskiego, których rozwój zapoczątkowało przybycie przed pięciuset laty pierwszych Europejczyków, a następnie mieszkańców z wszystkich zakątków świata. To zadziwiająca mieszanka ludzi, która tworzy kontynent zwany Ameryką Północną.
Ameryka, brzmi bardzo wzniośle i emanuje wielkością. Bardzo znany kraj, potęga gospodarcza i ekonomiczna, marzenie milionów. Upragniony raj, oczekiwany i często niespełniony.

Bermudy – niepodobne do niczego innego na świecie. Różowe plaże, pastelowe domy, biznesmeni w bermudach i krawatach, poczucie wolności. To wyspa z kilkuwieczną historią i kulturą ukrytą w muzeach, fortach i historycznych budynkach, no i oczywiście brytyjskiej tradycji popołudniowej herbatki i krykieta wkomponowanych w tropikalną scenerię.

Kanada to nie tylko syrop klonowy i wodospad Niagara, ale dużo więcej. To ojczyzna hokeja i Ani z Zielonego Wzgórza, to bardzo różnorodny kraj: dzikie pustkowia i lasy, szczyty Gór Skalistych i bezkresne pola uprawne prerii, dżungla i pustynia, ogromne metropolie i maleńkie wioski. W Kanadzie warto zobaczyć wszystko, ale jeśli ktoś ma ochotę przejechać się psim zaprzęgiem, złowić największego dorsza na świecie lub podejrzeć zabawy wielkich jak góra wielorybów – znajdzie ku temu okazję, bo ten bogaty kraj chętnie gości turystów.

Stany Zjednoczone to kraj tak duży, że ma sześć stref czasowych – co wskazuje na wiele regionalnych i geograficznych różnic. To cały świat w jednym kraju. Stany Zjednoczone są jednym z największych mocarstw na świecie. Powierzchnia kraju wynosi niemal 10 mln km2 , trudno się zatem dziwić, że mają wiele miejsca dla ludzi z różnych zakątków globu i ze wszystkich kultur. USA jest prawdziwą mozaiką kultur, tożsamości i zwyczajów.
Wszystko co zapiera dech w piersiach ma się tu w zasięgu ręki: niekończące się lodowce Alaski na dalekiej północy, rozpadliny Wielkiego Kanionu na upalnym południowym zachodzie, imponujące krajobrazy Gór Skalistych, tropikalne grzęzawiska nad Zatoką Meksykańską, gęste lasy Appalachów i ciągnące się kilometrami plaże. Wspaniałe miasta takie jak Boston, Waszyngton, Nowy Jork czy San Francisco, to centra kultury i sztuki, pamiętające dramatyczne, przełomowe wydarzenia z amerykańskiej historii. Trzeba też wspomnieć o rozrywce, a warto tu wymienić bajkowy świat Hollywood i Orlando, kasyna Las Vegas i Atlantic City.

Alaska ten największy i zarazem najmniej zaludniony stan USA ma wiele do zaoferowania dla turystów. Naturalne atrakcje Alaski zachwycają swym urokiem. To miejsce prawie nietknięte przez człowieka i cywilizację. Głównym elementem krajobrazu są dziewicze góry i przepiękne lodowce, zachwycające swą potęgą, to naturalne środowisko niedźwiedzi, orłów a także wielorybów.
Obcokrajowcom Alaska znana jest za sprawą niespotykanych okoliczności przyrody i trudnych warunków życia. Co jednym wydaje się trudne do zaakceptowania – innych kusi i intryguje. Doświadczenie zjawiska białej nocy jest dla wielu zupełną nowością, podobnie jak możliwość obserwowania niedźwiedzi w ich naturalnym środowisku. Turyści przybywają do Alaski, by móc podziwiać krajobrazy, ujrzeć na własne oczy czynne wulkany, lodowce i polodowcowe jeziora, a także podążać szlakami tych, których dopadła „gorączka złota” nad rzeką Klondike.

Hawaje. Każde miejsce na świecie jest w jakiś sposób wyjątkowe a Hawaje to najpiękniejszy archipelag wysp Oceanu Spokojnego, położony na przysłowiowym końcu świata – 4 tysiące kilometrów od wybrzeży Kalifornii. Bajeczna kraina kolorowych kwiatów, zawsze zielonych wzgórz i pięknych, piaszczystych plaż. Wulkaniczny charakter regionu nadaje temu miejscu wrażenie wyjątkowości i triumfalnej dominacji słońca i radości życia. Wyspy są prawdziwym rajem dla turystów, bowiem przez okrągły rok przeciętna temperatura powietrza wynosi tutaj ok. 23-27° C.

Ameryka Północna to prawdziwe eldorado dla podróżników…

O tym, że rejs będzie udany decydują na wstępie trafnie dobrane i dopracowane szczegóły całej wyprawy. Tę ekspertyzę proszę oddać w nasze ręce.

Classic

Alaska (rejs + wycieczka)
, Ameryka Północna
Rejsy Alaska
, Ameryka Północna
Rejsy Bermudy
, Ameryka Północna
Rejsy Hawaje
, Ameryka Północna
Rejsy Kanada
, Ameryka Północna
Rejsy Kanada, Nowa Anglia
, Ameryka Północna
Rejsy Kanada, Nowa Anglia (rej ...
, Ameryka Północna
Rejsy Meksyk
, Ameryka Północna
Rejsy Riwiera Meksykańska
, Ameryka Północna
Rejsy Wschodnie Stany Zjednocz ...
, Ameryka Północna
Rejsy Wybrzeże kalifornijskie ...
, Ameryka Północna
Rejsy Wybrzeże kalifornijskie ...
, Ameryka Północna
Rejsy Zachodnie Stany Zjednocz ...
, Ameryka Północna

Grand Voyages

Rejsy Alaska - Daleki Wschód
, Ameryka Północna
Rejsy Ameryka Północna
, Ameryka Północna
Rejsy Ameryka Północna - Ame ...
, Ameryka Północna
Rejsy Ameryka Północna - Ame ...
, Ameryka Północna
Rejsy Ameryka Północna - Aus ...
, Ameryka Północna

Expeditions

Rejsy Przejscie Północno-Wsc ...
, Ameryka Północna
Rejsy Przejście Północno-Za ...
, Ameryka Północna
">