Premium Collection

Holland America Line

, Holland America Line

Statki linii Holland America Line

Koningsdam

Koningsdam

Rok budowy: 2016

Nieuw Amsterdam

Nieuw Amsterdam

Rok budowy: 2010

Eurodam

Eurodam

Rok budowy: 2008

Nieuw Statendam

Nieuw Statendam

Rok budowy: 2018

Noordam

Noordam

Rok budowy: 2006

Oosterdam

Oosterdam

Rok budowy: 2003

Rotterdam

Rotterdam

Rok budowy: 2021

Volendam

Volendam

Rok budowy: 1999
Rok modernizacji: 2009

Westerdam

Westerdam

Rok budowy: 2004

Zaandam

Zaandam

Rok budowy: 2000
Rok modernizacji: 2008

Zuiderdam

Zuiderdam

Rok budowy: 2002
Rok modernizacji: 2008

Nasza misja: Niepowtarzalne doświadczenia na całe życie, za każdym razem. Przygoda, luksus, perfekcja w każdym szczególe i troskliwa obsługa.

* Wyszukana elegancja

Pięciogwiazdkowa flota Holland oferuje przestronne, pełne gracji średniej wielkości statki, niezwykle troskliwą obsługę i aurę wyrafinowanej elegancji.

W ogólnodostępnych pomieszczeniach publicznych wypolerowane drewno, zawsze świeże kwiaty i wygodne umeblowanie tworzą przyjazną, elegancką atmosferę.

Niewielkie statki zostały specjalnie zaprojektowane dla mniejszej liczby Pasażerów, dzięki czemu Goście znajdą tu więcej przestrzeni niż oferowanych w innych luksusowych liniach oceanicznych.

* Troskliwa obsługa

Zawsze uśmiechnięta, wielokrotnie nagradzana, punktualna, profesjonalna obsługa prywatnych pokoi, dostępna 24 godziny na dobę, dba o najmniejszy szczegół. Wszystkie życzenia są spełniane szybko i z uśmiechem.

Obsługa Gości szkolona jest w specjalnych akademiach. Jej ciepły, często intuicyjny styl najlepiej widać w dziesiątkach codziennych drobiazgów.

* Wyrafinowana kuchnia

Szefowie kuchni na pokładach floty Holland oferują zarówno regionalne, jak i klasyczne dania. Przygotowują je wedle życzenia, hasło „As You Wish” także należy do polityki firmy.

Zamówić można sałatkę z grillowanym łososiem na lekki lunch do kabiny czy mrożoną herbatę z miętą na werandzie w apartamencie, można także zarezerwować wystawną pięciodaniową kolację, a codziennie inne menu gwarantuje różnorodność potraw.

Program kulinarny rejsów jest konsultowany z Culinary Council®, której członkami są najbardziej uznani w świecie szefowie kuchni. Kilku najlepszych na świecie mistrzów kuchni wnosi własny wkład w specjalnie komponowane menu dla Gości rejsów Holland.

Do posiłków oferowany jest szeroki wybór win z całego świata, a najbardziej kompetentni sommelierzy znakomicie dobiorą rodzaj i gatunek wina, który podkreśli smak jedzenia.

* Smakowita różnorodność

Setki dań, mnóstwo możliwości i miejsc, w których można zjeść: szybkie, pyszne przekąski, restauracje z egzotycznymi przysmakami, posiłki w kabinach 24 godziny na dobę. Można zamówić wszystko: sałatkę ze świeżych warzyw i cielęcinę po mediolańsku na lunch albo stolik dla dwojga na wieczór czy kolację w gronie przyjaciół.

* Bogaty program zajęć dla wszystkich Gości

Fitness i rekreacja, luksusowe spa, specjalne programy dla dzieci i młodzieży, różnorodne programy na wieczór – bogactwo możliwości spędzenia czasu pozwoli każdemu z Gości rejsu znaleźć ofertę dla siebie.

* Inspirujące zajęcia dodatkowe

Na pokładzie wszystkich statków Holland eksperci w dziedzinie podróżniczej, technologii, zdrowia i szeroko pojętego well-being, a także kuchni (Centrum Sztuki Kulinarnej) i rozrywki pozwolą odkryć nowe, niezaznaczone na żadnej mapie, terytoria.

* Prywatne kabiny z balkonem i apartamenty

W prywatnych kabinach dla Gości, Holland oferuje wyjątkowe, łóżka z piękną pościelą i bielizną pościelową oraz przestronne werandy.

Luksusowy Neptune Lounge oraz indywidualna obsługa Personal Concierge jest do wyłącznego użytku Gości kabin Penthouse`a i Deluxe Verandah Suite.

* Nagrody dla członków Mariner Society

Członkowie Marines Society otrzymują nagrody i podarunki: specjalne zaproszenia, zniżki na wydatki na pokładzie (credit onboard) itp.

 • zakwaterowanie: kabina wybranej kategorii;standardowo w wyposażeniu: szlafroki, kosmetyki w łazience – Elemis Aromapure, TV, DVD, biblioteka DVD;
 • w kabinach apartamentowych dodatkowo:wybór poduszek, duże ręczniki kąpielowe
  concierge service
  papeteria indywidualna, świeże kwiaty
 • serwis bagażowy: podczas wejścia i zejścia ze statku
 • serwis w kabinie: sprzątanie kabiny dwa razy dziennie, wieczorne przygotowanie łóżek, czyszczenie obuwia, stale uzupełniany pojemnik z lodem
 • posiłki: śniadanie, lunch, przekąski między posiłkami, kolacja (17.45, 20.00 lub „As You Wish”)
 •  korzystanie z urządzeń sportowo – rekreacyjnych na pokładach statku: basen, jacuzzi, boiska sportowe, Fitness Center…
 • udział w imprezach organizowanych na statku: przedstawienia w teatrze, koncerty, kino, dyskoteki, dancingi, animacje na pokładach
 • Club HAL dla dzieci w wieku: 3-7 oraz 8-12 lat: poszukiwanie skarbów, pizza party, sztuka i rękodzieło, warsztaty kulinarne, The Loft i The Oasis dedykowane nastolatkom (z wyjątkiem ms Prinsendam)
 • dojazd do portu rozpoczęcia i z portu zakończenia rejsu
 • transfery (lotnisko – port, lotnisko – hotel, port – lotnisko itp.)
 • dodatkowe noclegi przed rejsem lub po rejsie
 • napoje alkoholowych i bezalkoholowe
 • wycieczki fakultatywne
 • wydatki natury osobistej: pralnia, fotograf, internet, telefon poza statek, pomoc medyczna, fryzjer, salon piękności
 • obowiązkowe opłaty i taksy
 • napiwki:
  • dla obsługi na statku: 14,50 USD/os./dzień, w apartamentach 16 USD/os./dzień
  • 15% napiwek doliczany do zakupów w barach
 • koszt wymaganych wiz
 • obowiązkowe opłaty i taksy
 • obowiązkowe ubezpieczenie turystyczne: min. KL-20.000 eur, NNW-20.000 eur – składka 0,85 eur/os./dzień
  (możliwe wyższe sumy ubezpieczenia do KL-250.000 eur)
 • obowiązkowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: Europa-10 PLN/os., świat-13 PLN/os. (na podstawie art. 10f ust. 3 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych Dz.U. z 2016 r. poz. 187 i 1334)
 • obowiązkowy Turystyczny Fundusz Pomocowy: Europa-10 PLN/os., świat-13 PLN/os. (Dz.U. z 2020. Poz. 2379)