Standard Collection

Hurtigruten

Przyroda i olśniewająca sceneria norweskiego wybrzeża, Grenlandii, Spitzbergenu oraz odległej Antarktydy.
Hurtigruten jest prawdopodobnie najbardziej znany ze swojej działalności na zachodnim i północnym wybrzeżu Norwegii, między Bergen i Kirkenes. Ale jako światowy lider w podróżach eksploracyjnych oferuje również rejsy wyprawowe w wielu zakątkach świata. 

Na pokładzie statków Hurtigruten  nie znajdziemy  zjeżdżalni, kasyna natomiast na pewno poczujemy  przyjazną  i nieformalną atmosferę, posmakujemy typowo norweskiej kuchni bogatej w ryby i owoce morza. Linia niezwykle przyjazna środowisku, w tym biorąca w różnych przedsięwzięciach naukowych oraz angażująca się w ochronę środowiska.

Pod koniec XIX wieku linia brzegowa o długości 780 mil od Bergen do Kirkenes była ruchliwą trasą do transportu towarów i ludzi, obsługiwaną przez wszystkie typy statków, od parowców po jednożaglowe „jaki”. Ale usługi były zawodne, rzadkie, a statki rzadko pływały nocą, przez co podróż między północą a południem była długa i żmudna. Władze chciały poprawić sytuację i zaprosiły przedsiębiorstwa żeglugowe do składania ofert na obsługę trasy ekspresowej między Trondheim a Tromsø lub Hammerfest, w zależności od pory roku. W tamtym czasie na północ od Trondheim było tylko 28 latarni morskich, przez co nocne żeglowanie było bardzo ryzykowne. Jednak właściciel nowopowstałej firmy mimo zagrożeń wykazał zainteresowanie trasą.

Norwegian Coastal Cruiseshttps://global.hurtigruten.com/destinations/norway/
To wyjątkowy rejs wzdłuż wybrzeża Norwegii. Statki zawijają do maleńkich portów, których nie ma szans zobaczyć z pokładów wielkich wycieczkowców, ani drogą lądową. To naprawdę unikalna podróż w głąb Norwegii. To również doskonałe rejsy w sezonie jesień – wiosna by mieć gwarancję oglądania ZORZY POLARNEJ.

Ekspedycje: https://global.hurtigruten.com/destinations/
To również unikatowe podróże przybliżające niedostępne zakątki, dające niesamowitą bliskość natury, pogłębiające naszą wiedzę o świecie, o jego pięknie, ochronie oraz zagrożeniach jakie niesie z sobą współczesna technologia i człowiek.
Kierunki: Alaska, Antarktyda, Wyspy Brytyjskie, Karaiby i Ameryka Środkowa, Europa. Grenlandia, Islandia, , Ameryka Północna, Przejście Północno-Zachodnie (nad Kanadą), Norwegia, Ameryka Południowa, Południowa Skandynawia, Svalbard, Transoceaniki