Luxury Collection

Silversea Expeditions

, Silversea Expeditions

Statki lini Silversea Expeditions

Silver Cloud

Silver Cloud

Rok budowy: 1994
Rok modernizacji: 2017

Silver Wind

Silver Wind

Rok budowy: 1995
Rok modernizacji: 2018

Silver Explorer

Silver Explorer

Rok budowy: 1999
Rok modernizacji: 2008

Silver Origin

Silver Origin

Rok budowy: 2020

Silver Endeavour

Silver Endeavour

Rok budowy: 2021

Wyprawy na koniec świata, niezwykłe i zadziwiająco luksusowe.

Silversea oferuje luksusowe rejsy dla wymagających podróżników, od wypraw za koło podbiegunowe, przez rzadko odwiedzane Wyspy Brytyjskie czy zachodnie wybrzeże afrykańskie, po dżungle Środkowej Ameryki i Patagonię. Rejsy Silversea łączą w sobie prawdziwe wyprawy podróżnicze z elegancją i luksusem wypoczynku.

Statek Silver Explorer (dawniej Prince Albert II) zabiera na pokład tylko do 132 Gości. Wszystkie kabiny mają widok na ocean oraz indywidualną obsługę kamerdynera. Goście mogą cieszyć się świetną, wyszukaną kuchnią. Bezpłatne wycieczki na ląd prowadzone przez przyrodników-ekspertów, organizowane w niewielkich, kameralnych grupach, pozwalają na bardziej osobisty kontakt z obserwowaną przyrodą.

Od początku rejsu Pasażerowie są wprowadzani w atmosferę i cel wyprawy: zarówno na pokładzie statku i podróżniczej łodzi ZODIAC, jak i na lądzie.

* Dni na morzu

Pasażerowie każdego dnia mogą uczestniczyć w wykładach i pokazach. Ornitolodzy uczą rozpoznawać głosy ptaków morskich, które towarzyszą statkowi przez całą wyprawę, można też w każdej chwili odwiedzić mostek kapitański i pogawędzić z oficerami prowadzącymi statek.

Biolodzy morscy, którzy towarzyszą wyprawie, wypatrują delfinów i wielorybów. Jeśli tylko jakiś widok wart jest uwagi, natychmiast anonsuje się go na całym statku: aula i restauracja z reguły momentalnie pustoszeją i wszyscy biegną na pokłady obserwacyjne.

Degustacje Martini, pokazy kulinarne, zajęcia z fotografii to tylko kilka z ofert, z których można skorzystać. Późnym popołudniem podczas odprawy warto zapoznać się z planami podróży na następny dzień, a potem zaczyna się tętniący życiem wieczór.

* Bez sztywnego harmonogramu

Organizacja rejsu pozwala na indywidualny dobór zajęć. Można dłużej zabawić w najbardziej ciekawych miejscach czy na wyjątkowo interesujących zajęciach, można też niespiesznie zrobić obchód po całym statku z czystej ciekawości. Szef Ekspedycji ściśle współpracuje z kapitanem, żeby wykorzystać wszystkie okazje odkrywania przyrody w zależności od pogody, warunków na morzu, możliwości obserwacyjnych i przede wszystkim nadarzających się okazji.

* Życie towarzyskie

Posiłki w zależności od nastroju i wymagań Państwa mogą być eleganckie w swojej prostocie bądź wyszukanie wykwintne. Obsługa kabiny jest zawsze do dyspozycji i zawsze darmowa. Przez cały czas trwania rejsu zalecany strój to pełna dowolność, w czasie rejsu organizowane są jedynie dwa półoficjalne wieczory, gdzie mile widziana jest nutka elegancji.

* ZODIAC

Silversea Explorer wyposażony jest w niezatapialną łódź ZODIAC, która umożliwia Pasażerom wyprawy w nieosiągalne w inny sposób miejsca, na przykład płytkie wody czy wąskie przejścia. Zodiaki są wytrzymałe, bezpieczne i stabilne, łatwo się na nie dostać i ze statku, i z lądu, obsługiwane są przez specjalnie przeszkoloną załogę ekspedycyjną. Wszyscy Goście zapoznają się z Zodiakiem już przy wejściu na statek podczas specjalnej sesji dla Pasażerów.

, Silversea Expeditions

* Przygotowanie statku do rejsów polarnych

Silver Explorer jest zaprojektowany do pływania po wodach w najbardziej odległych rejonach świata, ma specjalnie wzmocniony kadłub i najwyższy standard bezpieczeństwa i odporności w warunkach polarnych dla statków pasażerskich (Lloyd’s Register ice-class notation A1). Jest wyposażony w najnowocześniejsze i najbezpieczniejsze dla środowiska urządzenia, a także w supernowoczesny system łączności satelitarnej. Jest członkiem dwóch stowarzyszeń organizujących wyprawy polarne: IAATO (International Association of Antarctica Tour Operators) I AECO (Association of Arctic Expedition Cruise Operators).

Silversea gwarantuje przyjazną dla środowiska i odpowiedzialną ekologicznie wyprawę na Arktykę i Antarktydę.

, Silversea Expeditions , Silversea Expeditions
, Silversea Expeditions , Silversea Expeditions
, Silversea Expeditions

NAJBARDZIEJ LUKSUSOWY STATEK EKSPEDYCYJNY

Ciepłą i przyjazną atmosferę wszystkich kabin i apartamentów zapewniają bogate kolory i materiały użyte do wyposażenia wnętrz, a także kojący zapach aromaterapii i widok oceanu z okna.

Specjalność Silversea to bogactwo i różnorodność drobnych luksusowych przyjemności, które czekają na Gości na każdym kroku. Bezpłatny barek w apartamentach wyposażony zostanie według preferencji Pasażerów, a kamerdyner jest do dyspozycji w każdej chwili. Tuż po wejściu na pokład można zostawić mu rozpakowywanie bagażu i wznieść pierwszy toast mrożonym szampanem, który czeka w barku w apartamencie, i cieszyć się oczekiwaną podróżą.

Codziennie wieczorem, po powrocie do kabiny Goście zastaną świeżo posłaną pościel z wybranymi przez siebie poduszkami. Rano czekają miękkie szlafroki kąpielowe, można też zamówić śniadanie do łóżka – service room dostępny jest 24 godziny na dobę.

Żeby Goście mieli szansę nie stracić żadnej atrakcji podczas rejsu, każdy apartament i kabina wyposażony został w specjalne lornetki obserwacyjne dalekiego zasięgu i płaskie monitory telewizyjne, na których można na żywo śledzić zajęcia i atrakcje na statku oraz wszystkie wykłady i prezentacje.

Od września 2013 r. do floty Silversea Expeditions dołączy Silver Galapagos, w 2015 – Silver Discoverer.

, Silversea Expeditions , Silversea Expeditions
 • zakwaterowanie: kabina wybranej kategorii;
  • standardowo w wyposażeniu: świeże kwiaty i owoce, barek z preferowanymi napojami, kosmetyki w łazience, wyborna bielizna pościelowa, doskonały materac, wybór poduszek, pluszowy szlafrok i kapcie, personalna papeteria, lornetka, suszarka do włosów, sejf, ;
  • w kabinach apartamentowych (od kat. Expedition Suite) dodatkowo:
 • usługa pralnicza (od kat. Expedition Suite)
 • obsługa kamerdynerska (od kat. Grand Suite)
 • 24-godzinny service room
 • serwis w kabinie: sprzątanie kabiny dwa razy dziennie, wieczorne przygotowanie łóżek
 • serwis bagażowy: podczas wejścia i zejścia ze statku
 • powitalny Pommery Champagne
 • posiłki: śniadanie, lunch, przekąski między posiłkami, kolacja – menu by Relais & Châteaux
 • napoje: szampan, wino, napoje alkoholowe w barku w kabinie oraz barach i restauracjach, kawy specjalistyczne, woda butelkowana, soki, napoje bezalkoholowe
 • degustacja martini
 • udział w wykładach ekspertów oraz specjalnie zaproszonych Gości
 • wizyta na mostku kapitańskim
 • plecak wodoodporny
 • ciepła parka z systemem warstwowym podczas wypraw antarktycznych
 • dostęp do internetu oraz serwisu komórkowego (dodatkowa opłata)
 • wycieczki na ląd, wycieczki i transport Zodiacami
 • napiwki dla obsługi
 • korzystanie z urządzeń sportowo – rekreacyjnych na pokładach statku: jacuzzi, fitness center, sauna
 • udział w imprezach organizowanych na statku: przedstawienia, koncerty, dancingi
 • obowiązkowe opłaty portowe

Zniżki:
5% Venetian Society Savings

5% rezerwacja kolejnego rejsu na pokładzie statku
5% przedłużenie rejsu – rejs kombinowany

 • dojazd/przeloty do portu rozpoczęcia i z portu zakończenia rejsu
 • transfery: lotnisko – port, lotnisko – hotel, port – lotnisko itp.
 • dodatkowe noclegi przed rejsem lub po rejsie (jeśli program ich nie obejmuje)
 • koszt indywidualnych, spersonalizowanych  wycieczek fakultatywnych
 • wydatków natury osobistej: pralnia, fotograf,  internet, telefon poza statek, pomoc medyczna, fryzjer, salon piękności
 • koszt wymaganych wiz
 • obowiązkowe ubezpieczenie turystyczne: min. KL-20.000 eur, NNW-20.000 eur – składka 0,85 eur/os./dzień
  (możliwe wyższe sumy ubezpieczenia do KL-250.000 eur)
 • obowiązkowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 lub 13 PLN/os. (na podstawie art. 10f ust. 3 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych Dz.U. z 2016 r. poz. 187 i 1334)