Luxury Collection

Cunard Line

, Cunard Line

Statki linii Cunard Line

Queen Elizabeth

Queen Elizabeth

Rok budowy: 2010

Queen Mary 2

Queen Mary 2

Rok budowy: 2004

Queen Victoria

Queen Victoria

Rok budowy: 2008

Queen Anne

Queen Anne

Rok budowy: 2024

Przestrzeń i komfort

Od przyjemności, jaką daje lektura w fotelu biblioteki z widokiem na ocean, poprzez wielką różnorodność restauracji i barów, po możliwość porannego joggingu na promenadzie statku. Relaks w elegancko zaprojektowanej przestrzeni publicznej i przestronnych kabinach i apartamentach, podczas koktajlu przed kolacją w Commodore Club, rozmowy przy kolacji w restauracji Britannia czy podczas wyjątkowego wykonania ulubionego musicalu w teatrze Royal Court.

Wybór

Niezapomniane wycieczki na ląd, a podczas dni na morzu – żeby wymienić choć kilka możliwości – kursy salsy, tradycyjne gry pokładowe, a nawet szermierka. Dla miłośników wina degustacje i opowieści serwowane podczas posiłków przez wytrawnych sommelierów, a dla miłośników akwareli – pędzel i paleta. Zwiedzanie systemu słonecznego na pokazach w jedynym planetarium na morzu (na pokładzie statku Queen Mary 2).

Klasyk

Cunard to pionier w podróżach dookoła świata (1922) i klasyk wśród ciągle rosnącej floty wycieczkowych statków pasażerskich. To wyjątkowy transatlantycki rejs na Queen Mary 2 czy hipnotyzująca podróż dookoła świata: od lądu do lądu, od kultury do kultury, zejścia na ląd w wielkich miastach i sennych atolach.

Statki

Trzy klasyczne statki – trzy Królowe (Queen Mary 2, Queen Elizabeth, Queen Victoria) to przeżycie samo w sobie i dodatkowy wymiar podróży.

Kabiny i apartamenty kategorii Britannia, Britannia Club, Princess Grill and Queens Grill. Wysoki standard pomieszczeń i obsługi (w tym między innymi klimatyzacja, telewizja satelitarna z wielojęzycznymi kanałami filmowymi i muzycznymi, przygotowanie pokoju na wieczór przez dyskretną obsługę kabinową).

Luksusowe apartamenty Grill Suites (z przydzielonymi do nich kamerdynerami) wraz z eleganckimi lounge`ami, tarasami i restauracjami tworzą ekskluzywną przestrzeń, dostępną wyłącznie dla gości Grill Suites.

Legendarna obsługa White Star

Goście witani są przy wejściu na pokład przez załogę, a potem indywidualnie przez swoich stewardów kabinowych. Poziom obsługi jest kontynuacją najlepszych tradycji legendarnych liniowców linii White Star – profesjonalny, ale nie sztuczny; serdeczny, ale nie poufały; nigdy w pośpiechu.

Kultura i nauka

Teatralne sztuki komediowe i dramatyczne, szekspirowska klasyka, spektakularne musicale w teatrze Royal Court.

Program Cunard Insights to wykłady specjalistów i autorytetów w dziedzinie astronomii, historii, polityki, mody i sztuki, pasjonujące dyskusje, a także kilka specjalistycznych rejsów w ciągu roku, gromadzących ekspertów w jednej dziedzinie, z warsztatami tematycznymi i wycieczkami na ląd, które pozwalają zgłębić wiedzę z danej dziedziny i poznać innych entuzjastów tematu.

Muzyka i taniec

Wieczorami muzyka na żywo: od jazz bandów po harfistów czy pianistów grających w barach ulubione standardy. W sali balowej Queens Room orkiestra zapewnia akompaniament do żwawego fokstrota czy olśniewającego walca. Eleganckiego towarzystwa w tańcu dotrzymują Gościom tancerze-rezydenci.

Restauracje

Wszystkie posiłki w restauracjach podane są elegancko i serwowane z doskonale dobranymi do nich winami. Bardzo często oferta restauracji oddaje klimat kuchni regionu, przez który aktualnie płynie statek – szefowie kuchni z chęcią korzystają ze świeżych, lokalnych składników. Nienaganna, dyskretna obsługa.

Na pokładzie statków Cunard znajdują się także restauracje specjalizujące się w konkretnych kuchniach: od azjatyckiej po włoską, a także klasyczne puby.

Commodore Club oferuje doskonałe martini, a sommelierzy w restauracjach polecą najlepsze wina z całego świata.

Zakupy

Royal Arcade to miejsce, gdzie można odwiedzić sklepy z najbardziej prestiżowymi markami: od haute couture – high-fashion po ekskluzywne zegarki i luksusową biżuterię, od Harrods po H. Stern. Niektóre kolekcje są dostępne wyłącznie na pokładach statków Cunard.

Zdrowie i uroda

Spa oferuje między innymi hydroterapię,  masaż gorącymi kamieniami, głębokie oczyszczenie okładami z alg morskich czy odświeżającą kąpiel.

Na pokładzie Queen Mary 2 dostępne jest legendarne Canyon Ranch SpaClub at Sea.

Dla miłośników sportu – baseny, boiska sportowe, miedzy innymi: piłka nożna, tenis, koszykówka, a także w pełni wyposażone siłownie.

Cunarders

Goście Cunarda to specyficzna grupa ludzi. Wyjątkowa kombinacja pasjonujących wykładów, warsztatów, twórczych wykonań sztuki (muzyka, teatr), przywiązanie do niepowtarzalnego klimatu linii Cunard z czasem tworzą nieformalny klub ludzi o podobnych zamiłowaniach i sposobie myślenia.

  • zakwaterowanie: kabina wybranej kategorii;
  • standardowo w wyposażeniu: TV, DVD, kosmetyki w łazience, sejf, lodówka, suszarka, szlafrok i kapcie;
  • serwis bagażowy: podczas wejścia i zejścia ze statku
  • serwis w kabinie: sprzątanie kabiny dwa razy dziennie, wieczorne przygotowanie łóżek,
  • posiłki: śniadanie, lunch, przekąski między posiłkami, kolacja,
  • napoje: herbata, kawa zwykła, woda stołowa, sok owocowy w restauracji bufetowej
  • korzystanie z urządzeń sportowo – rekreacyjnych na pokładach statku: basen, jacuzzi, boiska sportowe, Fitness Center…
  • udział w imprezach organizowanych na statku: przedstawienia w teatrze, koncerty, kino, planetarium, dyskoteki, dancingi, animacje na pokładach…
  • obowiązkowe opłaty i taksy
  • przeloty
  • transfery
  • dodatkowe noclegi przed rejsem lub po rejsie
  • napoje alkoholowe, gazowane, woda mineralna
  • opłata rezerwacyjna w restauracjach specjalistycznych
  • koszt wycieczek fakultatywnych
  • wydatki natury osobistej: pralnia, fotograf, internet, telefon poza statek, pomoc medyczna, fryzjer, salon piękności
  • napiwki:
    • dla obsługi na statku: ok. 11,50 USD/os./dzień (Britannia), 13,50 USD/os./dzień (Grill)
    • 15% napiwek doliczany do zakupów w barach
  • wymagane wizy
  • obowiązkowego ubezpieczenia turystycznego: minimum KL-20.000 €, NNW-2.000€, składka: 0,85 EUR/os./dzień;
  • obowiązkowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 lub 13 PLN/os. (na podstawie art. 10f ust. 3 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych Dz.U. z 2016 r. poz. 187 i 1334)