Azja jest największym, najludniejszym i chyba jednym z najbardziej niezwykłych kontynentów, zarówno pod względem geograficznym, jak i kulturowym. Otoczony przez wszystkie trzy oceany, podzielony na ponad 50 państw i niezliczoną ilość języków i nacji. Raj z turystycznego punktu widzenia i idealne miejsce na podróż. Azja usiana jest spektakularnymi i oszałamiającymi urodą miejscami.

Gdy w Polsce zaczyna się sezon zimowy Chińczycy obchodzą Święto Wiosny, czyli Chiński Nowy Rok. Wiosną zielenią się mongolskie stepy. Latem wysuszone koryta rzek Południowej Azji nawadniają monsunowe deszcze. Jesienią Azja rozkwita rajskimi barwami. Japonia urzekać wówczas czerwienią klonów a Himalaje odsłaniają śnieżne piękno. Azja zachwyca w każdej porze roku.

Azję zamieszkuje ok. 60% ludności świata. Obok potęg gospodarczych (Japonia) i dynamicznie rozwijających się „tygrysów gospodarczych” (Singapur, Tajwan, Korea Pd.) znajdują się kraje skrajnie zacofane, zaliczane do najbiedniejszych na świecie (Bangladesz, Laos), cierpiące głód i uwikłane w wieloletnie wojny domowe. Wielkie i stare ośrodki cywilizacji w Azji były miejscem powstania najważniejszych, do dziś istniejących religii świata.

Kraje Orientu szczycą się jedną z najstarszych kultur. Japonia: Kraj Wschodzącego Słońca ze swoją bogatą kulturą i historią, swoim naturalnym pięknem przyrody, a także techniczną dojrzałością, stanowi dużą atrakcję dla turystów bez względu na porę roku. Chiny: tajemnicze Państwo Środka z cywilizacją kształtowaną przez 4000 lat, od czasów Marco Polo fascynuje podróżników. Intryguje tajemniczą kulturą, egzotyką, pięknem krajobrazów i zabytkami będącymi świadectwem wspaniałej historii. Zawsze fascynująca Azja Południowo-Wschodnia jest na wyciągnięcie ręki. Białe plaże, ciepłe morze, niezwykłe kultury. Prawdziwa egzotyki znajduje się w tym zakątku świata. Osławiona gościnność tubylczej ludności, buddyjskie świątynie pełne spokoju i szalony gwar wielkich miast – to tylko niektóre atuty tego regionu.

Azja to bez wątpienia kontynent różnorodności i inności. Obfituje nie tylko w turystów i cuda znane na całym świecie, ale także z kontynentem tym związanych jest bardzo dużo ciekawostek.

  1. Wodospady Bambarakanda (Sri Lanka) – otoczony pachnącymi lasami sosnowymi jest największym wodospadem na Sri Lance. Wysoki na 263 metry gigant znajduje się w Kalupahana, jednym z centralnych regionów wyspy-państwa..
  2. Angkor Wat (Kambodża) – to najsłynniejsza ze świątyń kompleksu w khmerskim mieście Siem Reap. Wyobraź To starożytne miasto dziś porośnięte dżunglą, w której posągi władców pokrywa mech, szczyty świątyń poetycko odbijają się w sadzawkach, a między budynkami biegają małpki.
  3. Kompleks jaskiń Niah (Borneo) – na wyspie Borneo, znajduje się kompleks jaskiń Niah. Trzy tysiące hektarów dżungli i porozrzucane po nich wielkie wapienne jaskinie nie tylko stanowią wyjątkowy pomnik przyrody, ale i cenne stanowisko archeologiczne – odkryto tam ślady obecności człowieka sprzed około czterdziestu tysięcy lat!
  4. Borobudur (Indonezja) – to jedna z ikon Azji. Świątynia położona na równinie Kedu odzwierciedla buddyjską wizję świata. Siedemdziesiąt dwie dagoby zostały ustawione na tarasach tworzących piramidę o wysokości trzydziestu pięciu metrów.
  5. Mur Chiński (Chiny) – to kompleks systemów obronnych, zapór i murów, które powstały dla ochrony północnej części Chin przed najazdami ludów z Wielkiego Stepu.
  6. Lasy deszczowe (Malezja) – drewniane mosty zawieszone wśród monstrualnie wysokich drzew – tak wygląda droga w rezerwacie Sepilok do Centrum Rehabilitacji Orangutanów. To miejsce wzbudza szacunek do potęgi przyrody, a jednocześnie pokazuje, jak na nią wpływa działalność człowieka. To jedne z najstarszych lasów na całej ziemi, a ich różnorodność biologiczna jest niespotykana.
  7. Wzgórza Czekoladowe (Filipiny) – nazwa tych wzgórz odnosi się do koloru, jaki przybierają one podczas pory suchej (mniej więcej od lutego do maja). To prawie tysiąc trzysta równych kopców, wysokich na kilkadziesiąt metrów i porośniętych trawą. Według legendy wzgórza powstały z łez olbrzyma Arogo, który zakochał się w śmiertelniczce. Gdy zmarła, pękło mu serce, a łzy pokryły filipińską wyspę Bohol.
  8. Świątynia Lotosu (Indie) – zlokalizowana pośród pięknych ogrodów świątynia imituje kwiat lotosu, składający się z dwudziestu siedmiu płatków. W budynku może się zmieścić około dwa i pół tysiąca bahaistów – zwolenników przekonania o duchowej jedności ludzi na całym świecie.
  9. Zatoka Ha Long (Wietnam) – jedno z najbardziej malowniczych miejsc w Wietnamie, a może i całej Azji. Ha Long to skupisko prawie dwóch tysięcy skalistych wysp i wapiennych maczug wyłaniających się z wody. Okolice Ha Long pokrywają bogate w życie lasy mangrowcowe, a pod powierzchnią wody znajdują rafy koralowe.
  10. Góra Fudżi (Japonia) – to nie tylko najwyższy szczyt Japonii ale i czynny wulkan, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Fudżi jest też świętą górą dla wyznawców shintō. Do dziś trwają spory co do jej nazwy. Czasem nazywana jest „Obfitym szczytem”, innym razem „Wysokim Szczytem”. Według jednej z hipotez słowo fudżi może się odnosić do imienia bogini ognia.
  11. Zakazane Miasto (Chiny) – jeden z największych na świecie kompleksów pałacowych. W sumie przez pięć wieków mieszkało w nim dwudziestu czterech władców. W jego budowę było zaangażowanych sto tysięcy artystów i milion szeregowych robotników. A w całym kompleksie jest podobno 9999 pokoi.
  12. Rafa koralowa Tubbataha (Filipiny) – cud natury położony na środku Morza Sulu i jedno z najsłynniejszych stanowisk do nurkowania na świecie. Ponad trzysta gatunków koralowców, żyjące pośród nich ryby, żółwie i inne morskie stworzenia zostały objęte ochroną a od 1993 roku widnieje on także na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

O tym, że rejs będzie udany decydują na wstępie trafnie dobrane i dopracowane szczegóły całej wyprawy. Tę ekspertyzę proszę oddać w nasze ręce.

Classic

Rejsy Arabia
, Azja
Rejsy Azja
, Azja
Rejsy Azja (rejs + wycieczka)
, Azja
Rejsy Azja i Pacyfik
, Azja
Rejsy Azja Południowa i Wscho ...
, Azja
Rejsy Azja Wschodnia
, Azja
Rejsy Filipiny
, Azja
Rejsy Indie
, Azja
Rejsy Indonezja
, Azja
Rejsy Indonezja, Filipiny
, Azja
Rejsy Japonia
, Azja
Rejsy Japonia, Rosja
, Azja
Rejsy Malaje
, Azja
Rejsy Orient
, Azja
Rejsy Papua Nowa Gwinea
, Azja
Rejsy Środkowy Wschód
, Azja
Rejsy Wietnam
, Azja

Grand Voyages

Azja Południowo-Wschodnia - I ...
, Azja
Rejsy Azja - Afryka Południow ...
, Azja
Rejsy Azja - Europa
, Azja
Rejsy Azja Południowa
, Azja
Rejsy Azja Wschodnia
, Azja
Rejsy Azja, Australia, Połudn ...
, Azja

Expeditions

Azja (rzeka Jangcy)
, Azja
Rejsy Flilipiny
, Azja
Rejsy Indonezja
, Azja
Rejsy Kamczatka
, Azja
Rejsy Kamczatka, Czukotka (Azj ...
, Azja
Rejsy Papua Nowa Gwinea
, Azja
Rejsy Rosja - Półwysep Czuko ...
, Azja