Grenlandia

Grenlandia – ta największa ponoć wyspa świata jest w 85 procentach pokryta stałą i grubą czapą lodową. Tylko obrzeża tej czapy wolne są od lodu i zamieszkane. Na Grenlandii praktycznie nie ma dróg i linii kolejowych. Na całej wyspie znajduje się jedynie 150 km dróg, a najczęstszą formą transportu jest samolot, łódki oraz psie zaprzęgi.

Mimo nazwy „Greenland” tylko 15% kraju pokrytych jest zielenią. Reszta kraju to jeden wielki zlepek lodu. Warto jednak zauważyć, że krajobraz Grenlandii sprawia niesamowite wrażenie.

Aby zobaczyć Grenlandię z naszych wyobrażeń: granatowe, gładkie jak lustro wody w których pływają góry lodowe trzeba dotrzeć na północ – przynajmniej do Illulisat. Latem w okresie od połowy maja do końca lipca (lipiec to jedyny miesiąc, w którym temperatury wynoszą powyżej 0) słońce w Ilulissat nie zachodzi. A o północy wspaniale barwi czoło lodowca, uformowane w fantazyjne mury, baszty i iglice. Czoło lodowca ma do 80 metrów wysokości…

Park Narodowy Grenlandii jest największym narodowym parkiem na świecie. Co ciekawe zimą na terenie parku przebywa jedynie ok. 30 osób.

W wodach przy Grenlandii żyją rekiny, który żywią się niedźwiedziami polarnymi i mogą dożyć 200 lat.

O tym, że rejs będzie udany decydują na wstępie trafnie dobrane i dopracowane szczegóły całej wyprawy. Tę ekspertyzę proszę oddać w nasze ręce.

Classic

Grand Voyages

Expeditions

Rejsy Grenlandia
, Grenlandia
Silversea Expeditions, Hurtigruten, Seabourn
czerwiec - lipiec
ZAPYTAJ O TEN KIERUNEK
Rejsy Grenlandia - Kanada
, Grenlandia
Hirtigruten
sierpień - wrzesień
ZAPYTAJ O TEN KIERUNEK
">