Premium Collection

Princess Cruises

, Princess Cruises

www.princess.com
www.princesscruises.com.pl
(portal w języku polskim)

Statki linii Pricess Cruises

Caribbean Princess

Caribbean Princess

Rok budowy: 2004
Rok modernizacji: 2011

Coral Princess

Coral Princess

Rok budowy: 2003
Rok modernizacji: 2013

Crown Princess

Crown Princess

Rok budowy: 2006
Rok modernizacji: 2011

Diamond Princess

Diamond Princess

Rok budowy: 2004
Rok modernizacji: 2014

Discovery Princess

Discovery Princess

Rok budowy: do serwisu wejdzie wiosną 2022

Emerald Princess

Emerald Princess

Rok budowy: 2007
Rok modernizacji: 2012

Enchanted Princess

Enchanted Princess

Rok budowy: 2019

Grand Princess

Grand Princess

Rok budowy: 1998
Rok modernizacji: 2011

Island Princess

Island Princess

Rok budowy: 2003
Rok modernizacji: 2010

Majestic Princess

Majestic Princess

Rok budowy: 2017

Regal Princess

Regal Princess

Rok budowy: 2014

Royal Princess

Royal Princess

Rok budowy: 2013
Rok modernizacji: 2018

Ruby Princess

Ruby Princess

Rok budowy: 2008
Rok modernizacji: 2011

Sapphire Princess

Sapphire Princess

Rok budowy: 2004
Rok modernizacji: 2012

Sky Princess

Sky Princess

Rok budowy: 2019

Sun Princess

Sun Princess

Rok budowy: 2024

Princess gwarantuje odwiedzenie najciekawszych zakątków świata, bez względu na to, które spośród 100 tras i 300 portów się wybierze: od dalekiej Północy do południowego Pacyfiku, od Europy do wybrzeży Nowej Anglii.

Siedem powodów, dla których warto podróżować z Princess

1. NAJLEPSZE TRASY PODRÓŻY

Princess przez kolejne siedem już lat (a zwyciężyła łącznie już dziewięciokrotnie) prowadzi w rankingu agentów podróży „najlepsze trasy rejsów wycieczkowych” prowadzonym przez amerykański renomowany Reccomend Magazine.

Rejsy Princess gwarantują odwiedzenie najciekawszych zakątków regionu, w który się płynie, bez względu na to, które spośród 100 tras i 300 portów się wybierze: od dalekiej Północy do południowego Pacyfiku, od Europy do wybrzeży Nowej Anglii.

Od tętniących życiem bazarów Azji, od Indii do Ameryki Południowej i dziewiczych plaż południowego Pacyfiku, Princess oferuje rejsy i po- lub przedrejsowe podróże w głąb lądu do egzotycznych miejsc, o których marzy każdy podróżnik (tzw. Cruisetour).

Princess prowadzi wyjątkowe podróże po Alasce, zarówno po morzu, jak i na lądzie, ma własną linię kolejową, a na Gości czekają zagubione w najpiękniejszych i najdzikszych miejscach Alaski – luksusowe domy myśliwskie.

Podróże w Europie prowadzone są w trzech regionach: Śródziemnomorze, greckie wyspy i Ziemia Święta; Skandynawia, rosyjskie i norweskie fiordy; Wyspy Brytyjskie, Islandia i Grenlandia – z możliwością wyboru 42 różnych tras na wielkich lub kameralnych statkach.

Princess oferuje także rejsy na Karaiby, przez Kanał Panamski, na meksykańską Riwierę, do historycznych miejsc Kanady i Nowej Anglii, na Hawaje i wybrzeża Pacyfiku.

Żeby zobaczyć wiele z najbardziej spektakularnych miejsc na świecie podczas jednej podróży, warto wybrać Podróż dookoła świata (World Cruise) – ponad sto dni rejsu.

2. Profesjonalna, serdeczna obsługa

Uprzejmość, szacunek, niezawodność i gwarancja najwyższego poziomu obsługi to od lat kultura działań, a także cele programu Consummate Host®, określającego priorytety Princess.

3. Ucieczka przed światem na pełne morze

Princess stara sie zapewnić swoim Gościom prawdziwy odpoczynek, ma temu służyć każdy szczegół podróży – od uśmiechnietego stewarda, po komfortowy elegancki wystrój wnętrz.

4. Doskonałe, świeże jedzenie

Każdy sos przyrządza się tu ze świeżych produktów, pieczywo i ciasta są pieczone na bieżąco, szefowie kuchni używają lokalnych produktów w kuchni inspirowanej kuchnią regionu, który się zwiedza.

5. Ekskluzywne atrakcje

Warto spędzić kilka wieczorów, oglądając filmy w kinie pod gwiazdami (Movies Under the Stars®), gdzie obsługa przed seansem rozda koce i popcorn. Piazza® to miejsce spotkań z przyjaciółmi na przekąskę czy wino, gdzie można cieszyć się rozrywką w stylu street performerów. Warto też spędzić parę godzin niezmąconego spokoju w minispa (The Sanctuary®). Jest to strefa pełnego wyciszenia, dlatego dzieci nie mają tu wstępu, a goście mogą zamówić masaż, wyjątkowe drinki czy przekąski i wyciągnąć się w miękkich fotelach, żeby podziwiać widok oceanu.

6. Najwyższy standard i wiele atrakcji w cenie rejsu

W porównaniu ze standardowymi wakacjami na lądzie rejs z Princess jest wyjątkowo konkurencyjny, cena rejsu bowiem zapewnia nie tylko komfortowe warunki samej kabiny pasażerskiej, ale także doskonałą i świeżą kuchnię oraz dobrą rozrywkę i dostęp do sal i urządzeń odnowy biologicznej.

7. Renoma wśród ekspertów

Princess przez kolejne siedem już lat prowadzi w rankingu agentów podróży „najlepsze trasy rejsów wycieczkowych” prowadzonym przez amerykański renomowany Reccomend Magazine.

Princess organizuje rejsy od ponad 40 lat, załoga statku i obsługa Gości jest doskonale obeznana z portami, do których zawijają statki Princess. Drobiazgowo planowane trasy podróży gwarantują zwiedzenie najciekawszych miejsc w regionie, który się odwiedza, a komfort statków Princess zapewnia najwyższy standard podróży i wypoczynku.

Princess pływa po całym świecie przez cały rok

Poniżej tabela, która pomoże zaplanować gdzie i kiedy pływać z Princess:

Alaska maj – wrzesień
Azja i Afryka kwiecień – marzec
Australia, Nowa Zelandia październik – maj
Kanada, Nowa Anglia wrzesień – październik
Karaiby październik – kwiecień
Europa kwiecień – grudzień
Meksyk, Hawaje, Kalifornia wrzesień – maj
Kanał Panamski wrzesień – maj
Ameryka Południowa grudzień – marzec
Tahiti, Południowy Pacyfik  wrzesień – kwiecień

Wyszukiwarka rejsów Princess: find a cruise itinerary

Cruisetours – jak zobaczyć wszystko

Kilenci Princess to głownie ci, którzy szukają kompletnej ucieczki od stresującej rutyny codziennego życia. Wybierając się w odległe zakątki świata warto poznać je nie tylko z wody, lecz także móc zajrzeć do wnętrza tych miejsc, co umożliwiają wyprawy Princess zwane cruisetour.  Cruisetour łączy rejs z kilkudniową wycieczką z przewodnikiem (najczęściej anglojęzycznym) w głąb lądu.

ALASKA CRUISETOURS

Interactive Alaska Cruisetour Finder

Lodowce, Denali i inne

Niezwykły lodowiec i oszałamiające wybrzeże Alaski to dopiero początek, bo Princess zabiera swoich Gości 300 mil w głąb Alaski, do Parku Narodowego Denali, gdzie można zobaczyć najwyższy szczyt Ameryki Północnej, Mount McKinley i podziwiać niewiarygodną dzikość natury.

Alaska Cruisetour to nieprzerwane wakacje na wodzie i lądzie – 3 do 8 dni odkrywania dzikiej Alaski, w tym co najmniej 2 noce w Parku Narodowym Denali i pobyt w należących do Princess luksusowych domach myśliwskich w leśnej alaskańskiej głuszy plus 7-dniowy rejs wzdłuż malowniczego wybrzeża Alaski.

ASIA CRUISETOURS

Interactive Asia & Africa Cruisetour Finder

Wybierz rejs rzeką Jangcy albo zobacz Best of China. Princess proponuje swoim Gościom poznanie kultury i piękna podczas wyprawy cruisetour, która obejmuje wycieczki do kilku najsłynniejszych miejsc w Chinach przed rejsem lub po rejsie.

Best of China

Wycieczka obejmuje zwiedzenie należących do światowego dziedzictwa UNESCO miejsc i zabytków o historycznym znaczeniu: słynną Armię Terakotową w Xian, Wielki Mur Chiński i Pałac Letni w Pekinie, z jego dziesiątkami pawilonów, galerii i rezydencji wśród naturalnego krajobrazu, wzgórz i otwartej wody.

Yangcy

Wycieczka obejmuje 3-dniowy rejs po słynnej rzece Yangcy, w tym Wielką Tamę Trzech Przełomów, a także3 kolejne noce w Pekinie, gdzie Goście zwiedzają Wielki Mur Chiński i Pałac Letni, i na koniec miasto Xian z jego słynną Armią Terakotową.

AUSTRALIA & NEW ZEALAND CRUISETOURS

Interactive Australia & New Zealand Cruisetour Finder

Wakacje na morzu i lądzie: podwodne życie w technikolorze, czyli Wielka Rafa Koralowa, i oszałamiająca egzotyka i dzikość australijskiego buszu, egzotyka krajobrazu i miejscowych kultur.

Australian Outback Adventure Cruisetour

Wycieczka oferuje poznanie kultury Aborygenów i odwiedzenie dwóch należących do światowego dziedzictwa UNESCO miejsc: Wielkiej Rafy Koralowej, a potem Parku Narodowego Uluru i jego ikony – słynnej góry Ayers Rock, szczególnie pięknej i płonącej czerwienią przy zachodzącym słońcu.

Ultimate Australia Adventure Cruisetour

Spośród australijskich wypraw ta ma najszerszy zasięg: prowadzi przez najbardziej znane miejsca Sydney, górę Ayers Rock, malowniczy, kipiący życiem Park Narodowy Kakadu, należący do światowego dziedzictwa UNESCO, Darwin, Port Douglas i oczywiście Wielką Rafę Koralową.

Tropical Australia Highlights Cruisetour

Największe atrakcje Sydney w ciągu dnia i jego legendarne nocne życie. Dalej wyprawa prowadzi na północ do Cairns, w egzotykę tropików, czy to na Wielkiej Rafie Koralowej, czy w środku lasu deszczowego Daintree.

CANADA & NEW ENGLAND CRUISETOURS

Interactive Canada & New England Cruisetour Finder

To połączenie rejsu z podróżą w głąb lądu ma na celu poznanie historycznego regionu Kanady i Nowej Anglii. Fascynująca podróż w głąb czasu do kolonialnej Ameryki i odkrywanie oszałamiającego interioru wschodniej Kanady.

Historic America Cruisetour

Odkrywanie korzeni Ameryki, zwiedzanie Waszyngtonu i Williamsburg, spotkanie z pierwszymi osadnikami w Living History Center, Independence Hall, zwiedzanie Monticello, posiadłości Tomasza Jeffersona, należącej do światowego dziedzictwa UNESCO.

Marple Explorer Canada Cruisetour

Wyprawa nad wodospad Niagara, a potem do miejsc należących do światowego dziedzictwa UNESCO: Old

EUROPE CRUISETOURS

Interactive Europe Mediterranean Cruisetour Finder
Interactive Europe Northern Cruisetour Finder

Warto poznać Europę i Śródziemnomorze z lądu i wody. Piękny rejs po Europie z wielodniową wyprawą w głąb lądu, poznawanie kultury, architektury i oczywiście lokalnych kuchni.

Swiss Splendors Cruisetour

Od ośnieżonych szczytów szwajcarskich Alp do czarujących ogrodów nad jeziorem Como, park niedźwiedzi Bärengraben na średniowiecznej starówce Berna, znajdującej się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Ancient Petra & the Dead Sea Cruisetour

Wyprawa do Jordanii, do jednego z największych odkryć archeologicznych: tajemniczej, wykutej w skale Petry, należącej do światowego dziedzictwa UNESCO. Wycieczka do starożytnego Dżarasz i nad Morze Martwe. Po tym objeździe Jordanii Princess zaprasza na 12-dniowy rejs do Ziemi Świętej i dalej.

Europe`s Imperial Treasures Cruisetour

Skarby Austro-Węgier: Budapeszt, Wiedeń i Praga – trzy najbardziej urokliwe miasta regionu. Plus dwa dni w Berlinie przed wyruszeniem w 11-dniowy rejs do Skandynawii i Rosji.

Classic Italy Cruisetour

Wyprawa do Rzymu, renesansowej Florencji i odkrywanie krajobrazów Toskanii, a potem 12-dniowy rejs po najpiękniejszych zakątkach Morza Śródziemnego.

Ring of Kerry Cruisetour

Wyprawa w surowe piękno krajobrazów Irlandii. Malownicza trasa w hrabstwie Kerry biegnie przez wioski rybackie, niewielkie góry i wybrzeża Oceanu Atlantyckiego, z zapierającymi dech w piersiach Klifami Moher.

SOUTH AMERICA CRUISETOURS

Interactive South America Cruisetour Finder

Połączenie rejsu z wyprawą w głąb Ameryki Południowej, do wodospadów Iguazú i Machu Picchu.

Wodospady Iguazú

Wyprawa nad wodospady na granicy Argentyny i Brazylii, wyższe i rozleglejsze niż Niagara. Wodospady Iguazú należą do światowego dziedzictwa UNESCO. Plus wycieczka do Rio de Janeiro i ikon tego miasta: górującego nad miastem posągu Chrystusa Odkupiciela i słynnej góry zwanej Głowa Cukru .

Machu Picchu Explorer

Machu Picchu, zaginione miasto Inków, stare fortyfikacje w stolicy Inków Cuzco i ekstrawagancka architektura starówki Limy – wszystkie trzy miejsca należą do światowego dziedzictwa UNESCO.

TRANSATLANTIC CRUISETOURS
Interactive Transatlantic Cruisetour Finder

Rejsy Princess Cruises – oferta dopasowana do potrzeb

Rejsy Princess Cruises to spełnienie marzeń najbardziej doświadczonych podróżników, którzy poszukują w swych wyprawach połączenia luksusu i wygody z mnóstwem atrakcji. Te ekskluzywne linie dbają o najdrobniejsze detale oferowanych wycieczek, a także dostosowują je do preferencji pasażerów. Dzięki temu sami Państwo decydują o długości rejsu, jego kierunku oraz odwiedzanych miejscach.
Ponadto linie Princess Cruises oferują również mnóstwo wycieczek fakultatywnych, w których mogą Państwo wziąć udział podczas każdej podróży, niezależnie od tego, czy jest to rejs na Filipiny, Galapagos, do Australii, Ameryki Południowej, czy też do Afryki lub dłuższa wyprawa po którymś z oceanów.
Dzięki nim doświadczą Państwo wszystkiego, co dany region ma do zaoferowania. Poznają Państwo kulturę, sposób życia i zwyczaje rdzennych mieszkańców, zasmakują lokalnej kuchni, a także będą mogli podziwiać miejscową florę i faunę. Ponadto w trakcie dodatkowych wycieczek organizowanych podczas rejsów Princess Cruises mogą Państwo spędzić czas na rozmaitych aktywnościach, takich jak uprawianie sportów wodnych, trekking, nurkowanie czy snorkeling w krystalicznie czystych wodach. Wszystko to zapewni niezapomniane przeżycia i zwiększy chęć na kolejną wyprawę.

 • zakwaterowanie: kabina wybranej kategorii;
 • standardowo w wyposażeniu: TV, DVD, kosmetyki w łazience, sejf, lodówka, suszarka;
 • w kabinach apartamentowych dodatkowo:
  • w mini suites lampka powitalnego szampana, dwa telewizory
  • w suites DVD/CD, biblioteka DVD, usługi pralnicze, Lotus Spa® Thermal Suite, jeden mini bar, korzystanie z Disembarkation Lounge
 • serwis bagażowy: podczas wejścia i zejścia ze statku
 • serwis w kabinie: sprzątanie kabiny dwa razy dziennie, wieczorne przygotowanie łóżek,
 • posiłki: śniadanie, lunch, przekąski między posiłkami, kolacja (ok. 17.30, 18.00, 20.15 lub „Anytime Dining”)
 • korzystanie z urządzeń sportowo – rekreacyjnych na pokładach statku: basen, jacuzzi, boiska sportowe, Fitness…

Nazwa pliku

Waga

Typ

Pobierz

 • przeloty do portu rozpoczęcia i z portu zakończenia rejsu
 • transfery: lotnisko – port, lotnisko – hotel, port – lotnisko itp.
 • dodatkowe noclegi przed rejsem lub po rejsie
 • napoje alkoholowe, gazowane, woda mineralna
 • koszt wycieczek fakultatywnych
 • wydatki natury osobistej: pralnia, fotograf, internet, telefon poza statek, pomoc medyczna, fryzjer, salon piękności
 • napiwki:
  • dla obsługi na statku: ok. 13,50 USD/os./dzień, 14,50-15,50 USD/os./dzień w apartamentach
  • 15% napiwek doliczany do zakupów w barach
 • koszt wymaganych wiz
 • obowiązkowe opłaty i taksy
 • obowiązkowe ubezpieczenie turystyczne: min. KL-20.000 eur, NNW-20.000 eur – składka 0,85 eur/os./dzień
  (możliwe wyższe sumy ubezpieczenia do KL-250.000 eur)
 • obowiązkowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 lub 13 PLN/os. (na podstawie art. 10f ust. 3 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych Dz.U. z 2016 r. poz. 187 i 1334)