Gdyby ocean mógł mówić, ileż opowieści mógłby powiedzieć! Od słynnych piratów do skarbów na jego dnie i wszystko pomiędzy! Ocean Atlantycki jest drugim pod względem wielkości oceanem na świecie.

Wieki temu Ocean Atlantycki nie miał jednolitej nazwy, był nazywany Oceanem Zachodnim, Morzem Cieni, Morzem za kolumnami Herkulesa. Współczesna nazwa została nadana przez niemieckiego kartografa Waldseemüllera na cześć Atlasa z mitologii greckiej, który podtrzymywał niebo.
Pierwszym znanym nawigatorem, który przekroczył Ocean Atlantycki był Krzysztof Kolumb. Od tego czasu Atlantyk jest uważany za granicę, pomiędzy nowym i starym światem. Wielu podróżników podążało za Kolumbem poszukując i odkrywając nowe lądy.
W północnej części Oceanu Atlantyckiego znajduje się gigantyczna wyspa – Grenlandia. Jest to największa wyspa na świecie.

Największym statkiem świata (na ówczesne czasy) poruszającym się po Atlantyku był słynny Titanic. W 1812 roku odbywając dziewiczy rejs do Ameryki, zatonął na oceanie po zderzeniu z górą lodową.

W 1850 r. The Cunard Cruise Line opracowała linię parowców i rozpoczęła przewóz pasażerów przez Atlantyk i pozostali pionierami w tym przedsięwzięciu. Dzisiaj Cunard oferuje luksusowe wakacje na Karaibach, na Morzu Śródziemnym, w Europie, organizuje rejsy Dookoła Świata, ale odbywa też legendarne rejsy transatlantyckie z Anglii do Nowego Jorku.

Jedna z tajemnic Oceanu Atlantyckiego znajduje się w Trójkącie Bermudzkim w tak zwanym „Morzu Złego”, gdzie statki i samoloty znikają bez śladu. Do dziś poszukuje się odpowiedzi na wiele pytań.

Inną ciekawostką na Oceanie Atlantyckim jest Great Blue Hole u wybrzeży Belize. Jest to duży okrągły otwór w morzu o głębokości 120 metrów. Nazwę Blue Hole zawdzięcza ze względu na ostrą granicę między ciemnymi i jasnymi kolorami wody. Słynny francuski nurek Jacques Cousteau ogłosił Great Blue Hole jednym z dziesięciu najlepszych miejsc do nurkowania na świecie.

O tym, że rejs będzie udany decydują na wstępie trafnie dobrane i dopracowane szczegóły całej wyprawy. Tę ekspertyzę proszę oddać w nasze ręce.

Classic

Rejsy Bermudy
, Ocean Atlantycki
Rejsy Wyspy Kanaryjskie
, Ocean Atlantycki
Rejsy Wyspy Oceanu Atlantyckie ...
, Ocean Atlantycki

Grand Voyages

Expeditions

Rejsy Wyspy Oceanu Atlantyckie ...
, Ocean Atlantycki