Standard Collection

Star Clippers

, Star Clippers

Statki linii Star Clippers

Star Flyer

Star Flyer

Rok budowy: 1991

Royal Clipper

Royal Clipper

Rok budowy: 2000

Star Clipper

Star Clipper

Rok budowy: 1992

Łagodny plusk wody pod kadłubem statku, delfiny skaczące na falach, które towarzyszą żaglowcowi w jego podróży.

Romantyzm prawdziwego żeglarstwa i żeglarskiej tradycji w połączeniu z komfortowymi warunkami luksusowego rejsu. Wielki żaglowiec szuka przygód i leci na falach jak legendarne klipery sprzed półtora wieku, nie szczędząc jednocześnie Pasażerom najwspanialszych wygód. Komputery nie zastąpiły tu zręcznych rąk załogi w sztuce stawiania żagli, nikt nie oczekuje jednak, żeby Pasażerowie stali się bosonogimi marynarzami, choć każdy, kto zobaczył nad sobą setki stóp kwadratowych białego żagla, musi poczuć euforię prawdziwego marynarza sprzed lat. We flocie Star Clippers pływają trzy żaglowce: Star Clipper, Star Flyer i Royal Clipper, największy w pełni ożaglowany żaglowiec na świecie.

* Życie pod żaglami

Każdy widział choć raz scenę z parą zakochanych, którzy na bukszprycie żaglowca obserwują, jak słońce powoli zanurza się w morzu, a nad ich głowami mewy kreślą ostatnie tego dnia kółka na niebie. Na żaglowcach Star Clippers można przeżyć taki zachód i samemu usiąść na bukszprycie. To nie jest zwykły statek rejsowy.

Nie ma tu sztywnego rozkładu dnia, stałych pór posiłków i zajęć. W niektórych portach załoga zaprasza na pokład lokalnych artystów, żeby pokazali autentyczny smak lokalnej muzyki i sztuki. Kapitan i załoga są świetnymi improwizatorami w beztroskiej zabawie, poczucie absolutnej swobody szybko udziela się Pasażerom.

Codzienna odprawa na pokładzie, prowadzona przez kapitana, jest bogata w praktyczne informacje, a jednocześnie to zawsze okazja do usłyszenia kilku cudownych historyjek. Wśród innych atrakcji warto wymienić zabawny wyścig krabów, który stał się już tradycją Star Clippers.

* Sztuki kulinarne

Szefowie kuchni robią z gotowania na pokładzie przygodę z menu całego świata, z potraw z najdalszych zakątków. Obsługa pełnych smaku i gustu restauracji jest przyjacielska, taktowna i kompetentna.  Można zejść posiłek o dowolnej porze,  tradycją są także posiłki z oficerami żaglowców, którzy często dołączają do Gości. Na pokładzie nie obowiązuje żaden formalny strój, nie ma sukni i krawatów, swobodna elegancja dominuje tu dzień i noc.

* Gwarancja wypoczynku

Noce w łagodnym rytmie morza i poranne świeże powietrze gwarantują wypoczynek jak w najlepszym kurorcie, na poziomie najlepszych kurortów są tez udogodnienia na żaglowcach. Wystrój wnętrz jest gustownie tradycyjny, a wyposażenie typowe dla luksusowego klasycznego jachtu, gdzie wszystko jest zaprojektowane pod kątem komfortu i praktyczności.

Wypolerowane mosiężne okucia i mahoniowa ręczna robota, miękkie naturalne tkaniny, których kolory inspirowane są kolorami słońca, nieba i morza, zdobiące ściany ryciny przedstawiające słynne klipery i żaglowce – wszystko jest utrzymane w nienagannym porządku. Pasażerowie chwalą sobie dyskretną i uprzejmą obsługę stewardów.

* Miesiąc miodowy i specjalne okazje

Star Clippers oferuje świętowanie specjalnych okazji, czy to miesiąc miodowy, ważne okrągłe urodziny czy inna rocznica, zjazd rodzinny, spotkanie klubu, zjazd korporacyjny czy inne ważne wydarzenie. Poziom i standard przygotowania nie odbiegają od najlepszych kurortów i hoteli. Warto zarezerwować taki rejs z większym wyprzedzeniem, można wtedy liczyć na pomysłowe, oryginalne i perfekcyjnie przygotowane propozycje ze strony Star Clippers.

Nowożeńcy podczas miesiąca miodowego mogą liczyć na absolutną i niczym niezakłóconą prywatność, choć powitanie na pokładzie będzie huczniejsze, bo zacznie się butelką szampana. Na butelkę szampana, kosz świeżych owoców i słodkich przysmaków, a także na specjalny prezent i certyfikat podpisany przez kapitana żaglowca mogą liczyć też inni nowożeńcy, którzy przedstawią dowód zawarcia małżeństwa trwającego nie dłużej niż pół roku do dnia rozpoczęcia rejsu.

 • zakwaterowanie: kabina wybranej kategorii;
  • w wyposażeniu: marmurowa łązienka, TV, DVD (z wyjątkiem kat. 6 na Star Clipper i Star Flyer)
  • w apartamentach dodatkowo: wanna z hydromasażem,
 • serwis w kabinie: sprzątanie kabiny dwa razy dziennie
 • posiłki: śniadanie kontynentalne, międzynarodowy bufet śniadaniowy, barbecue na lądzie (podczas postojów na wyspach), lunch, kolacja, przekąski o północy
 • napoje: woda, soki, kawa, herbata, napoje bezalkoholowe, napoje alkoholowe (zaznaczone w menu drinków)
 • korzystanie z urządzeń sportowo – rekreacyjnych na pokładach statku
 • udział w imprezach organizowanych na statku
 • sporty wodne: snorkelling, kajaki, narty wodne, windsurfing, żaglówki sportowe klasy Laser, nurkowanie z butlą (u lokalnych operatorów, dodatkowa opłata, wymagany certyfikat)

Zniżki:
dzieci do 18 lat, dzielące kabinę z dwoma osobami pełnopłatnymi
5% rejs kombinowany
wczesna rezerwacja określona czasowo

 • dojazd/przeloty do portu rozpoczęcia i z portu zakończenia rejsu
 • transfery: lotnisko – port, lotnisko – hotel, port – lotnisko itp.
 • dodatkowe noclegi przed rejsem lub po rejsie
 • napoje alkoholowe, napoje bezalkoholowe, woda mineralna
 • koszt wycieczek fakultatywnych
 • wydatki natury osobistej: usługa pralnicza, fotograf, internet, telefon poza statek, pomoc medyczna, fryzjer, salon piękności
 • pakiety dla nowożeńców (informacje na zapytanie)
 • obowiązkowe napiwki
  • osoba dorosła: 8 EUR/os./dobę
 • obowiązkowe opłaty portowe
 • obowiązkowe ubezpieczenie turystyczne

Nazwa pliku

Waga

Typ

Pobierz