Propozycje rejsów dla miłośników Afryki

Afryka to kontynent pełen tajemni, który dla wielu z nas pozostaje nieodkrytym lądem. Spośród ogromnej ilości unikalnych i wspaniałych atrybutów tego kontynentu warto wspomnieć o niezwykłej różnorodności etnicznej Etiopii, liczbie piramid w Sudanie czy bogactwie naturalnym Gwinei Równikowej. Kierując się tymi inspirującymi informacjami, postanowiliśmy przygotować dla Państwa propozycje rejsów, które pozwolą bliżej poznać magiczną Afrykę.

Rejs wzdłuż wybrzeża Afryki – Afryka Zachodnia

Podczas rejsu wzdłuż wybrzeża Afryki Zachodniej będzie można odwiedzić takie kraje, jak Senegal, Gambia, Gwinea Bissau i Sierra Leone. Na tej trasie można poznać bogatą historię oraz kulturę tych regionów oraz doświadczyć ich niezwykłego dziedzictwa. Przykładowo Gwinea Bissau zachwyca pięknymi plażami i dziewiczymi wyspami Bijagos, natomiast Sierra Leone pokaże nam fascynujące miejsce spotkania kultur afrykańskiej, europejskiej i amerykańskiej w ich stolicy – Freetown.

Rejs na Seszele

Seszele to raj dla miłośników egzotycznych wysp, krystalicznie czystego morza i białych plaż. Ten archipelag składający się z 115 wysp znajduje się na Oceanie Indyjskim i jest jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie. Rejs po Seszelach pozwoli odkryć unikatowe krajobrazy, bogactwo przyrody oraz kulturę kreolską. Warto odwiedzić m.in. główną wyspę Mahe ze stolicą Victoria oraz sąsiednie wyspy Praslin i La Digue, które słyną z zapierających dech w piersiach plaż, takich jak Anse Source d’Argent czy Anse Lazio.

Gambia i Senegal

Kolejną propozycją są rejsy po Gambii i Senegalu, które oferują nie tylko możliwość zwiedzenia urokliwych nadmorskich miejscowości, ale również poznania dzikiej przyrody oraz kultur obu tych krajów. Można się do nich udać zarówno podczas rejsu do Afryki Zachodniej, jak i wyłącznie do tych miejsc. Gambia zachwyca swoją egzotyczną przyrodą, którą można podziwiać np. w Parku Narodowym Kiang West.

W Senegalu natomiast warto odwiedzić przepiękny Park Narodowy Djoudj oraz słynny rezerwat Langue de Barbarie, gdzie możemy zbliżyć się do życia dzikich zwierząt, takich jak pelikany czy flamingi. Oprócz tego warto zapoznać się z różnorodnością kulturową tego regionu, zwiedzając różne wsie i miasteczka oraz uczestnicząc w lokalnych festiwalach czy uroczystościach.