Co należy wiedzieć podczas zwiedzania Papui Nowej Gwinei? 

Wybierając się w rejs morski, należy się do niego odpowiednio przygotować. Mowa tutaj przede wszystkim o załatwieniu wszelkich formalności, wykupieniu ubezpieczenia czy spakowaniu rzeczy, które będą niezbędne podczas wakacji. Oprócz tego należy również pamiętać o tym, że w każdym państwie panuje inna kultura, w związku z czym warto dowiedzieć się, co może być ważne podczas zwiedzania go. Ciekawym kierunkiem wakacyjnego rejsu jest Papua-Nowa Gwinea. O czym warto wiedzieć podczas zwiedzania tego państwa?

Niezbędne dokumenty  

Papua-Nowa Gwinea jest państwem położonym w Oceanii, w większości na wyspie Nowa Gwinea. Polacy, którzy chcą udać się w rejs morski w tym kierunku, muszą nie tylko mieć ważny paszport min. 6 miesięcy od zakończenia podróży, ale również uzyskać wizę turystyczną oraz aktualnie obowiązujące dokumenty związane z Covid-19. W tym celu niezbędne jest wypełnienie wniosku wizowego, okazanie paszportu, dostarczenie zdjęcia oraz kopii biletu na podróż powrotną albo dalszą podróż.

Istotne jest również wykupienie odpowiedniej polisy ubezpieczeniowej. Warto również wiedzieć, że walutą, która obowiązuje w tym państwie, jest kina i można się tam porozumieć w języku angielskim. Mieszkańcy Papui-Nowej Gwinei porozumiewają się również w języku tok pisin i hiri motu. 

Co warto wiedzieć o Papui-Nowej Gwinei i jej mieszkańcach?  

Przed odwiedzeniem Papui-Nowej Gwinei warto zasięgnąć najważniejszych informacji dotyczących tego państwa i jego mieszkańców. Większość mieszkańców tego państwa (ponad 85%) zajmuje się rolnictwem. Występują tam trzęsienia ziemi i wulkany, a oprócz tego istnieje ryzyko tsunami. Papua-Nowa Gwinea leży w klimacie gorącym i wilgotnym, dlatego w rejs warto zabrać lekkie bawełniane ubrania, krem z filtrem czy okulary i kapelusz, które ochronią przed słońcem.

Warto również wiedzieć, że Papuasi cenią wartości rodzinne i wyznają wantok system, który polega na pomaganiu krewnym. Normalnym widokiem podczas wakacji w Papui-Nowej Gwinei są czerwone zęby, usta i języki mieszkańców. Wynika to z ciągłego żucia orzechów palmy betelowej.