Organizujemy luksusowy rejs do Papui Nowej Gwinei. To położony na północ od Australii, drugi co do wielkości kraj w Oceanii, obejmujący wyspę Nowa Gwinea oraz prawie 3 tysiące innych, mniejszych wysepek. Jest to jeden z ostatnich na Ziemi obszarów, gdzie nowoczesne życie codzienne obecnych mieszkańców tak dobrze miesza się z tradycyjnymi obrzędami rdzennych plemion – Papuasów. Papuasi stanowią ponad 80% ogółu ludności Papui Nowej Gwinei. To lud trudniący się głównie rolnictwem. Jest to społeczność, która nie występuje w żadnym innym regionie na Ziemi.

Czekające na pasażerów atrakcje

W trakcie wyprawy nowoczesnymi liniami oceanicznymi, a także podczas postojów w portach, pasażerowie będą mieli okazje zobaczyć, a także wziąć udział w codziennym życiu rdzennych mieszkańców, którzy są niezwykle otwartymi oraz pogodnymi ludźmi, żyjącymi bez pośpiechu i wszechobecnego pędu. Kraj, który kojarzy się z wszechobecną zielenią, cudownymi plażami oraz zdumiewającymi ptakami we wszystkich kolorach tęczy, zachwyci turystów swoją różnorodnością.

Festiwal Goroka

Podczas wyjazdów w terminach wrześniowych pasażerów czeka moc atrakcji w czasie trwania festiwalu Goroka – tradycyjnego papuaskiego święta, które jest najstarszym i najważniejszym tego typu wydarzeniem w kraju. Podczas kilku dni zabawy na tym folklorystycznym festiwalu pojawia się około 100 rdzennych plemion, które prezentują lokalną muzykę oraz kulturę. Wydarzenie to jest największym i najpopularniejszym w kraju, które zachwyca zarówno miejscową ludność, jak i przyjezdnych z różnych zakątków świata.
Dla ciekawych świata turystów oraz miłośników etnografii rejs do Papui Nowej Gwinei będzie spełnieniem marzeń. Zapraszamy do kontaktu i zapisów także na inne rejsy do nieodległych temu krajowi miejsc, m.in. na Borneo czy Filipiny. Zachęcamy także do zapoznania się z ofertą rejsów do Australii  i Nowej Zelandii.

, Rejs do Papui Nowej Gwinei