Ocean Indyjski, Indyk, najmniejszy i najmłodszy z oceanów na Ziemi, położony w większości na półkuli południowej, między Azją, Afryką, Australią i Antarktydą.

Na oceanie, wzdłuż wybrzeży kontynentów, położone są liczne wyspy m.in.: Madagaskar, Cejlon, Tasmania, Sokotra oraz Wyspy Kergulena, Crozeta, Maskareny, Komory, Andamany, Nikobary, Lakkadiwy, Malediwy, Amiranty.

Szerokie, piaszczyste plaże, woda we wszystkich odcieniach błękitu i turkusu oraz soczyście zielone palmy… Takie atrakcje możemy znaleźć na wielu wyspach tego oceanu. Jednak wyspy na Oceanie Indyjskim mają do zaoferowania coś wyjątkowego. Tam ziemia ma siedem kolorów, tam można spacerować Aleją Baobabów, gdzie przyszedł na świat Freddie Mercury i gdzie przechowywany jest ząb Buddy.

Jest to najmniejszy ze wszystkich oceanów, które dzisiaj występują na kuli ziemskiej. Nie oznacza to jednak, że jest najmniej interesujący. Bogata flora i fauna, niezwykle interesująca cyrkulacja powietrza oraz bogato ukształtowane dno – to tylko nieliczne z cech sprawiających, że Ocean Indyjski jest naprawdę godny uwagi.

O tym, że rejs będzie udany decydują na wstępie trafnie dobrane i dopracowane szczegóły całej wyprawy. Tę ekspertyzę proszę oddać w nasze ręce.

Classic

Rejsy Ocean Indyjski
, Ocean Indyjski
Rejsy Wyspy Oceanu Indyjskiego ...
, Ocean Indyjski

Grand Voyages

Rejsy Azja - Afryka Południow ...
, Ocean Indyjski

Expeditions

Rejsy Ocean Indyjski
, Ocean Indyjski